Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Glebning ta’kidlashicha, "Arsenal" musobaqaning guruh bosqichida juda yuqori darajada o‘yin namoyish etdi.
Shunga qaramay, u turnirning aniq favoritini hozircha aniqlash qiyinligini aytib o‘tdi. Uning so‘zlariga ko‘ra, musobaqaning 1/8 final bosqichi ishtirokchilari ma’lum bo‘lgach, vaziyat ancha oydinlashadi.
"Agar sobiq klubim Chempionlar ligasida g‘olib chiqsa yoki kamida finalgacha yetib borsa, bu menga katta xursandchilik bag‘ishlaydi", — dedi Gleb. Shuningdek, u Chempionlar ligasi finalida himoyaga haddan tashqari urg‘u berilmasdan, ochiq va hujumkor futbol ko‘rsatadigan ikki jamoani kuzatishni istashini qo‘shimcha qildi.
Ma’lumot uchun, "Arsenal" Chempionlar ligasi guruh bosqichini birinchi o‘rinda yakunlab, barcha sakkizta uchrashuvda g‘alaba qozondi. Shuningdek, "kanonirlar" turnirning yangi formatida bunday natijaga erishgan ilk klub sifatida tarixga kirdi.

Александр Глеб оценил возможности "Арсенала"
Белорусский бывший футболист Александр Глеб высказался о возможностях команды "Арсенал" в текущем сезоне Лиги чемпионов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Глеба, "Арсенал" продемонстрировал очень высокий уровень игры на групповом этапе турнира.
Тем не менее, он отметил, что пока сложно определить явного фаворита турнира. По его словам, ситуация станет гораздо яснее после того, как будут известны участники 1/8 финала соревнований.
"Если мой бывший клуб выиграет Лигу чемпионов или хотя бы дойдет до финала, это принесет мне большое удовольствие", — сказал Глеб. Также он добавил, что хотел бы увидеть в финале Лиги чемпионов две команды, которые будут играть открыто и атакующе, без чрезмерного акцента на защиту.
Для справки, "Арсенал" завершил групповой этап Лиги чемпионов на первом месте, выиграв все восемь матчей. Кроме того, "канониры" вошли в историю как первая команда, достигшая такого результата в новом формате турнира.