Tomas Frank: "Muxlislarning qo‘llab-quvvatlashi juda muhim"
"Tottenhem" jamoasi bosh murabbiyi Tomas Frank so‘nggi vaqtlarda muxlislardan kelayotgan tanqidlarga munosabat bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Jamoaning Angliya Premer-ligasidagi muvaffaqiyatsiz o‘yinlari sababli, u stadionda muxlislar tomonidan hushtakbozlik bilan qarshi olinmoqda. Hozirgi kunda London klubi musobaqa jadvalida 15-o‘rinda bormoqda.
Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi. Tomas Frankning ta’kidlashicha, jamoaning qiyin paytlarida aynan muxlislarning qo‘llab-quvvatlashi juda muhim.
U muxlislarni jamoani qo‘llashga chaqirib, bu futbolchilar uchun katta turtki bo‘lishini aytdi. Murabbiyning fikriga ko‘ra, stadiondagi ijobiy muhit jamoaning o‘yiniga ijobiy ta’sir ko‘rsatadi.
"Bizga muxlislarning yordami juda kerak. Ishlarimiz yaxshi ketmayotgan paytda, ular bizni qo‘llab-quvvatlasa, bu o‘ta muhim.
Ertangi o‘yinda muxlislarning ishtiroki va qo‘llab-quvvatlashi jamoamiz uchun zarur. Albatta, biz ham maydonda o‘zimizni ko‘rsatishimiz shart.
Agar ular jamoaning bor kuchini sarflayotganini ko‘rsa, kerakli natijaga erishamiz", – dedi Frank matbuot anjumanida. "Tottenhem" 10-fevral kuni o‘z maydonida "Nyukasl" jamoasini qabul qiladi.
Murabbiy bu o‘yinda ham jamoa, ham muxlislar birlashib, muvaffaqiyat sari intilishiga umid bildirdi.

Томас Фрэнк: "Поддержка болельщиков очень важна"
Главный тренер команды "Тоттенхэм" Томас Франк прокомментировал недавнюю критику со стороны болельщиков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Из-за неудачных выступлений команды в Английской Премьер-лиге, на стадионе болельщики встречают её свистом. В настоящее время лондонский клуб занимает 15-е место в турнирной таблице.
Об этом сообщает *euro-football.ru*. По словам Томаса Франка, поддержка болельщиков особенно важна в трудные моменты для команды.
Он призвал болельщиков поддерживать команду, отметив, что это станет большим стимулом для игроков. По мнению тренера, позитивная атмосфера на стадионе положительно влияет на игру команды.
"Нам очень нужна помощь болельщиков. Когда дела идут плохо, их поддержка для нас крайне важна.
Участие и поддержка болельщиков на завтрашнем матче необходимы для нашей команды. Конечно, мы тоже должны показать себя на поле.
Если они увидят, что команда выкладывается на полную, мы добьёмся нужного результата", – сказал Франк на пресс-конференции. "Тоттенхэм" 10 февраля примет на своём поле команду "Ньюкасл".
Тренер выразил надежду, что в этой игре и команда, и болельщики объединятся и будут стремиться к успеху.