Jikiya: "Antalyaspor"dagi sharoitlardan to‘liq qoniqaman
"Antalyaspor" klubi himoyachisi Georgiy Jikiya Turkiyadagi faoliyati haqida qisqacha fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
32 yoshli futbolchi o‘zining joriy holati borasidagi savollarga javob berar ekan, Turkiya klubidagi sharoitlardan to‘liq qoniqishini ma’lum qildi. Ushbu intervyu "FNL s Ilyovym" telegram-kanalida e’lon qilindi, deb yozadi euro-football.ru.
Jikiyaga "Antalyaspor"dagi faoliyati qanday kechayotgani haqida savol berilganda, u hammasi yaxshi ekanini ta’kidladi. Shuningdek, futbolchi Turkiyadagi muhit va sharoitlar unga mos kelayotganini qo‘shimcha qildi.
U bu fikrlarini mamnuniyat bilan aytib o‘tdi. Jikiya "Antalyaspor" safida o‘tgan yozda faoliyatini boshlagan.
Shu vaqt mobaynida u 13 ta o‘yinda ishtirok etib, ikki bor raqib darvozasiga gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Hozirda "Antalyaspor" Turkiya Superligasi turnir jadvalida 14-o‘rinni egallab turibdi.
Jamoaning navbatdagi uchrashuvi 13 fevral kuni o‘z maydonida "Samsunspor"ga qarshi o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Джикия: "Антальяспор"dagi sharoitlardan to‘liq qoniqaman
Защитник клуба «Антальяспор» Георгий Джикия кратко высказался о своей деятельности в Турции. Об этом сообщает Zamin.uz.
32-летний футболист, отвечая на вопросы о своем текущем положении, заявил, что полностью доволен условиями в турецком клубе. Это интервью было опубликовано в телеграм-канале «FNL с Ильёвым», сообщает euro-football.ru.
Когда Джикию спросили, как проходит его деятельность в «Антальяспоре», он подчеркнул, что все хорошо. Также футболист добавил, что атмосфера и условия в Турции ему подходят.
Он с удовольствием выразил эти мысли. Джикия начал выступать за «Антальяспор» прошлым летом.
За это время он принял участие в 13 матчах и дважды сумел забить гол в ворота соперников. В настоящее время «Антальяспор» занимает 14-е место в турнирной таблице Суперлиги Турции.