"Manchester Siti" jamoasining hujumchisi Erling Haaland so‘nggi o‘yinlardagi natijalari haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda *euro-football.ru* sayti xabar berdi. Norvegiyalik forvard 2026 yil boshidan beri barcha musobaqalarda 12 o‘yinda qatnashib, bor-yo‘g‘i 3 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi.
Haalandning so‘zlariga ko‘ra, u o‘z ustida ko‘proq ishlashi va o‘zini har tomonlama yaxshilashi zarur. "Natijalarimning yomonlashganiga hech qanday oqlov topishni istamayman.
Bu borada ko‘proq ishlashim kerak", — dedi futbolchi ESPN nashriga bergan intervyusida. Haaland joriy mavsumda 36 ta o‘yinda maydonga tushib, 28 ta gol urgan va 6 ta golli uzatma amalga oshirgan.
Hujumchining "Manchester Siti" bilan tuzgan shartnomasi 2034 yilgacha davom etadi. Shu sababli, u kelajakda yana ko‘plab yutuqlarga erishish uchun o‘z mahoratini oshirishga intilmoqda.

Эрлинг Холанд: "Я не хочу оправдывать свои результаты"
Нападающий команды "Манчестер Сити" Эрлинг Холанд поделился своими мыслями о результатах последних матчей. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт *euro-football.ru*. Норвежский форвард с начала 2026 года принял участие в 12 матчах во всех турнирах и сумел забить всего 3 гола.
По словам Холанда, ему необходимо больше работать над собой и совершенствоваться во всех аспектах. "Я не хочу искать оправдания своим плохим результатам.
Мне нужно больше работать в этом направлении", — сказал футболист в интервью изданию ESPN. В текущем сезоне Холанд сыграл 36 матчей, забил 28 голов и сделал 6 результативных передач.
Контракт нападающего с "Манчестер Сити" действует до 2034 года. Поэтому он стремится улучшать своё мастерство, чтобы в будущем добиться ещё многих успехов.