Endi Delgado klubdagi asosiy sport masalalarini boshqaradi va bu jarayonda u klub prezidenti Xuan Rikelme bilan yaqindan hamkorlik qiladi. Ma’lumki, Rikelme o‘z vaqtida "Barselona" jamoasida ham faoliyat yuritgan.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. "Boka Xuniors" jamoasi hozirgi paytda tarkibni kuchaytirishga muhtoj.
Shu sababli Marselo Delgado va Xuan Rikelme yaqin kunlarda transfer siyosati bo‘yicha faol ish olib borishi kutilmoqda. Klubning asosiy maqsadi – jamoaning raqobatbardoshligini oshirish.
Marselo Delgado futbolchilik faoliyatida ham muhim natijalarga erishgan. U Argentina terma jamoasi safida 1995–2002 yillar oralig‘ida 18 ta o‘yinda qatnashgan va 1998 yilgi jahon chempionatida ishtirok etgan.
Bundan tashqari, Delgado 2003 yilda Libertadores kubogining eng yaxshi to‘purari bo‘lishga muvaffaq bo‘lgan. U bu natijani Braziliyaning "Santos" klubi hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birgalikda qayd etgan.

Аргентинский футбольный клуб «Бока Хуниорс» официально объявил о назначении Марсело Дельгадо на должность нового спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz.
Теперь Дельгадо будет управлять основными спортивными вопросами в клубе и в этом процессе тесно сотрудничать с президентом клуба Хуаном Рикельме. Известно, что Рикельме ранее также выступал за команду «Барселона».
Об этом сообщает euro-football.ru. В настоящее время команда «Бока Хуниорс» нуждается в усилении состава.
По этой причине ожидается, что Марсело Дельгадо и Хуан Рикельме в ближайшие дни активно займутся трансферной политикой. Основная цель клуба – повысить конкурентоспособность команды.
Марсело Дельгадо также добился значительных успехов в своей футбольной карьере. В период с 1995 по 2002 год он сыграл 18 матчей за сборную Аргентины и участвовал в чемпионате мира 1998 года.
Кроме того, в 2003 году Дельгадо стал лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес. Он разделил этот результат с нападающим бразильского клуба «Сантос» Рикардо Оливейрой.