1988–2002 yillarda "Milan" safida o‘ynagan sobiq yarim himoyachi Demetrio Albertini o‘z faoliyati davomida klub tarixidagi eng mashhur murabbiylar bilan ishlashga muvaffaq bo‘lgan. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U Arrigo Sakki, Fabio Kapello va Karlo Anchelotti kabi futbol olamining taniqli mutaxassislari qo‘l ostida maydonga tushgan. Bu haqda *euro-football.ru* xabar bermoqda.
Albertini 1991 yilda "Milan"ni tark etib, Italiya terma jamoasini boshqarishga ketgan Arrigo Sakki haqida iliq xotiralarini o‘rtoqlashdi. U Sakkining murabbiylik uslubi va ishga bo‘lgan yondashuvini alohida ta’kidlab, quyidagilarni aytib o‘tdi: "Sakki so‘zning yaxshi ma’nosida haqiqiy maniak edi.
U ko‘pincha meni chetga olib, futbol taktikalari, sxemalari va harakatlar haqida suhbat boshlardi. Bu suhbatlar juda jo‘shqin va qiziqarli o‘tardi.
U o‘z g‘oyalarini shunchalik ishtiyoq bilan tushuntirardiki, buni his qilmaslikning iloji yo‘q edi. Undagi futbolga bo‘lgan noyob ishtiyoq boshqalarnikidan farq qilardi." Hozirda "Milan" jamoasi Italiya chempionati turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi.

Альбертини вспомнил время работы с Сакки
Бывший полузащитник, игравший за "Милан" в период с 1988 по 2002 год, Деметрио Альбертини за время своей карьеры сумел поработать с одними из самых известных тренеров в истории клуба. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он выходил на поле под руководством таких известных специалистов футбольного мира, как Арриго Сакки, Фабио Капелло и Карло Анчелотти. Об этом сообщает *euro-football.ru*.
Альбертини поделился тёплыми воспоминаниями об Арриго Сакки, который покинул "Милан" в 1991 году, чтобы возглавить сборную Италии. Он особо отметил стиль тренерской работы Сакки и его подход к делу, сказав следующее: "Сакки был настоящим маньяком в хорошем смысле этого слова.
Он часто уводил меня в сторону и начинал разговоры о футбольных тактиках, схемах и действиях. Эти беседы проходили очень живо и интересно.
Он объяснял свои идеи с такой страстью, что невозможно было не почувствовать это. Его уникальная страсть к футболу отличала его от других." В настоящее время команда "Милан" занимает второе место в турнирной таблице чемпионата Италии.