Eldor Shomurodov Superliga ramziy jamoasida!
Mashhur statistik platforma Sofascore Turkiya Superligasining 21-tur yakunlariga ko‘ra ramziy jamoani e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Quvonarlisi, O‘zbekiston milliy terma jamoasi sardori, «Istanbul Bashakshehir» klubi hujumchisi Eldor Shomurodov ham ushbu ro‘yxatdan o‘rin oldi. 21-turda «Bashakshehir» jamoasi safarda «Eyuypspor» bilan o‘yin o‘tkazib, 2:1 hisobida g‘alaba qozondi.
Ushbu o‘yinda jamoaga g‘alaba keltirgan gol aynan Eldor Shomurodov tomonidan kiritildi. Shunday qilib, Eldor jamoasiga qimmatli uch ochko olib berishga muvaffaq bo‘ldi.
Shomurodovning joriy mavsumdagi natijalari ham e’tiborga loyiq. U chempionat davomida 15 ta gol urib, 4 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Hozircha u «15+4» ko‘rsatkichi bilan to‘purarlar poygasida peshqadamlik qilmoqda. Bu esa uning hujumdagi samaradorligi va himoyachilar uchun qiyinchilik tug‘dirayotganini yana bir bor isbotlaydi.
Sofascore talqiniga ko‘ra, 21-tur ramziy jamoasi tarkibida Eldor Shomurodov o‘z o‘rnini topdi. Unga 8.0 ball berilgan.
Ushbu e’tirof Eldorning hozirgi sport formasi va «Bashakshehir» safidagi muhim rolini ko‘rsatib turibdi. Muxlislar endi bir savol bilan qiziqmoqda: Eldor mavsum oxirigacha o‘z sur’atini saqlab qolib, hozirgi ko‘rsatkichlarini yanada yaxshilay oladimi?

Известная статистическая платформа Sofascore объявила символическую сборную по итогам 21-го тура Турецкой Суперлиги. Об этом сообщает Zamin.uz.
Радостно отметить, что капитан национальной сборной Узбекистана, нападающий клуба «Истанбул Башакшехир» Эльдор Шомуродов также вошёл в этот список. В 21-м туре команда «Башакшехир» провела выездной матч с «Эюпспором» и одержала победу со счётом 2:1.
В этом матче победный гол забил именно Эльдор Шомуродов. Таким образом, Эльдор сумел принести своей команде ценные три очка.
Результаты Шомуродова в текущем сезоне также заслуживают внимания. Он забил 15 голов и сделал 4 результативные передачи в чемпионате.
На данный момент он лидирует в гонке бомбардиров с показателем «15+4». Это ещё раз доказывает его эффективность в атаке и создаёт сложности для защитников соперников.
По версии Sofascore, Эльдор Шомуродов занял своё место в символической сборной 21-го тура, получив оценку 8.0.
Это признание отражает текущую спортивную форму Эльдора и его важную роль в составе «Башакшехира». Болельщики теперь задаются вопросом: сможет ли Эльдор сохранить свой темп до конца сезона и улучшить свои показатели?