Ushbu futbolchini nisbatan arzon narxda sotib olish imkoniyati mavjud edi, chunki uning klub bilan amaldagi shartnomasi yozda tugashi kutilayotgandi. Biroq «Real Madrid» rahbariyati Gehini o‘z safiga qo‘shmaslikka qaror qildi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Oradan ko‘p vaqt o‘tmay, 25 yoshli Mark Gehi Angliyaning boshqa yetakchi klubi — «Manchester Siti»ga o‘tdi.
Ommaviy axborot vositalarining xabarlariga ko‘ra, «shaharliklar» bu transfer uchun 23 million yevro miqdorida mablag‘ sarflagan. Ayni paytda «Real Madrid» Ispaniya chempionati turnir jadvalida ikkinchi o‘rinni egallab turibdi.
Jamoa «Barselona»dan faqat bir ochkoga ortda qolmoqda. Bu holat La Liga chempionligi uchun kurash qizg‘in davom etayotganini ko‘rsatmoqda.

«Реал» отказался от Гехи, он перешёл в «Сити»
В январе, когда в ведущих лигах Европы продолжалось зимнее трансферное окно, английский клуб «Кристал Пэлас» предложил защитника Марка Гехи «Реалу Мадрид». Об этом сообщает Zamin.uz.
Была возможность приобрести этого футболиста по относительно низкой цене, так как его действующий контракт с клубом должен был истечь летом. Однако руководство «Реала Мадрид» решило не включать Гехи в свой состав.
Об этом сообщает euro-football.ru. Вскоре 25-летний Марк Гехи перешёл в другой ведущий английский клуб — «Манчестер Сити».
По сообщениям СМИ, «горожане» потратили на этот трансфер 23 миллиона евро. В настоящее время «Реал Мадрид» занимает второе место в турнирной таблице чемпионата Испании.
Команда отстаёт от «Барселоны» всего на одно очко. Эта ситуация показывает, что борьба за чемпионство в Ла Лиге продолжается напряжённой.