"Barselona"ning sobiq futbolchisi Samyuel Umtiti Lionel Messining o‘yinga bo‘lgan yondashuvi va g‘alabaga intiluvchanligi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bergan. Umtitining so‘zlariga ko‘ra, Messi o‘yin taqdirini hal qila oladigan futbolchilardan biri hisoblanadi.
Unga ko‘ra, agar jamoa 4:0 hisobida yutayotgan bo‘lsa ham, Messi o‘zi gol ura olmasa, bundan mamnun bo‘lmaydi. U doim gol urishga intiladi, bu esa buyuk futbolchilarga xos xususiyatdir, deb ta’kidladi Umtiti.
Shuningdek, Umtiti Messini jarima maydoni yaqinida “qatl qiluvchi” futbolchi sifatida ta’rifladi. Uning aytishicha, Messi qachon tezlikni oshirish yoki o‘yinni sekinlashtirish kerakligini yaxshi biladi.
“U har doim atrofni kuzatib, futbolchilarning joylashuvini baholaydi. Messi bilan qanday himoyalanish kerakligi uchun aniq bir usul yo‘q, chunki u oldindan aytib bo‘lmaydigan futbolchi”, — dedi Umtiti The Elevate House’ga bergan intervyusida.

Бывший футболист "Барселоны" Самюэль Умтити высказался о подходе Лионеля Месси к игре и его стремлении к победе. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщил euro-football.ru. По словам Умтити, Месси — один из тех футболистов, кто может решать исход игры.
По его мнению, даже если команда выигрывает со счётом 4:0, Месси не будет доволен, если сам не забьёт гол. Он всегда стремится забивать, что является характерной чертой великих футболистов, подчеркнул Умтити.
Кроме того, Умтити охарактеризовал Месси как "убийцу" в штрафной площади. По его словам, Месси отлично знает, когда нужно ускориться, а когда замедлить игру.
«Он всегда наблюдает вокруг и оценивает расположение игроков. Нет определённого способа защищаться против Месси, потому что он непредсказуемый футболист», — сказал Умтити в интервью The Elevate House.
В настоящее время Лионель Месси выступает за клуб "Интер Майами" из США. За свою карьеру он восемь раз становился обладателем "Золотого мяча".