Yaqinda e’lon qilingan “Epshteyn fayllari” butun dunyoda katta shov-shuvga sabab bo‘ldi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu hujjatlar turli sohalar, jumladan, sport olamini ham qamrab olgan. Mazkur hujjatlar orasida Fransiya milliy terma jamoasining sobiq futbolchisi va “Bavariya” klubi sobiq yulduzi Frank Riberining nomi ham tilga olingan.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Vaziyat yuzasidan Frank Riberining advokati Karlo Alberto Bruza ijtimoiy tarmoqlarda rasmiy bayonot berdi.
U tarqalgan ma’lumotlarni mutlaqo yolg‘on deb atadi. “Bu yolg‘on xabar!
Men janob Riberining advokati sifatida uning sha’ni va oilasiga zarar yetkazayotgan bu kabi yolg‘on ma’lumotlarni tarqatganlarga qarshi barcha huquqiy choralarni ko‘raman”, — dedi advokat. Hujjatlarga ko‘ra, Riberi ismi uch sahifada tilga olingan.
Unda bir shaxs Riberini noqonuniy fohishalik bilan bog‘liq aloqalarda ayblagan. Shuningdek, jabrlanuvchiga ko‘ra, Riberining iltimosiga asosan uchinchi shaxs boshqa bir kishiga hujum qilgan.
Ushbu ayblovlar Riberi va uning advokati tomonidan qat’iyan rad etilmoqda. Mazkur holat bo‘yicha huquqiy tekshiruv davom etmoqda.

Франк Рибери опроверг обвинения из «Досье Эпштейна»
Недавно опубликованные «Досье Эпштейна» вызвали большой резонанс по всему миру. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эти документы охватывают различные сферы, включая спортивный мир. Среди них упоминается имя бывшего футболиста сборной Франции и бывшей звезды клуба «Бавария» Франка Рибери.
Об этом сообщает euro-football.ru. По ситуации официальный представитель Франка Рибери, адвокат Карло Альберто Бруза, сделал заявление в социальных сетях.
Он назвал распространяемую информацию абсолютно ложной. «Это ложная новость!
Я, как адвокат господина Рибери, приму все юридические меры против тех, кто распространяет такие ложные сведения, наносящие ущерб его чести и семье», — заявил адвокат. Согласно документам, имя Рибери упоминается на трёх страницах.
В них один человек обвиняет Рибери в незаконных связях, связанных с проституцией. Также, по словам пострадавшего, по просьбе Рибери третье лицо совершило нападение на другого человека.
Эти обвинения категорически отвергаются Рибери и его адвокатом. По данному делу продолжается юридическое расследование.