"Al-Nasr" jamoasi bosh murabbiyi Jorje Jezush Krishtianu Ronalduning navbatdagi o‘yinni o‘tkazib yuborishiga sabab bo‘lgan holatni izohladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqida euro-football.ru xabar berdi. Ar-Riyod shahri vakili bo‘lgan "Al-Nasr" klubi chorshanba kuni OFK Chempionlar ligasi doirasida "Arkadag" jamoasiga qarshi maydonga tushishi rejalashtirilgan.
Biroq portugaliyalik yulduz hujumchi Krishtianu Ronaldu ushbu o‘yinda ishtirok etmaydi. U yaqin kunlarda jamoaga qaytishi kutilayotgan bo‘lsa-da, bu safar tarkib ro‘yxatidan o‘rin olmagan.
Murabbiy Jorje Jezushning ta’kidlashicha, tig‘iz o‘yin taqvimi sababli jamoaning asosiy tarkib futbolchilarini, jumladan, Krishtianu Ronalduni dam oldirishga qaror qilingan. U ayniqsa, "Al-Fateh"ga qarshi muhim o‘yin yaqinlashayotganini alohida urg‘uladi.
Shuningdek, murabbiy Ronalduning Saudiya Arabistonidan tashqarida o‘tadigan ba’zi uchrashuvlarda qatnashmasligi yangi holat emasligini, bu oldin ham bir necha bor kuzatilganini eslatib o‘tdi. Saudiya chempionati doirasidagi "Al-Fateh" va "Al-Nasr" o‘yini 14-fevral, shanba kuni o‘tkazilishi rejalashtirilgan.

Главный тренер команды "Аль-Наср" Жорже Жезуш прокомментировал ситуацию, из-за которой Криштиану Роналду пропустит следующий матч. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Клуб "Аль-Наср" из города Эр-Рияд планирует выйти на поле в среду в рамках Лиги чемпионов АФК против команды "Аркадаг".
Однако португальская звезда, нападающий Криштиану Роналду, не примет участия в этой игре. Хотя ожидается, что он скоро вернется в команду, на этот раз он не включен в заявку.
По словам тренера Жорже Жезуша, из-за плотного графика игр было решено дать отдых основным игрокам команды, включая Криштиану Роналду. Он особо подчеркнул приближение важного матча против "Аль-Фатех".
Также тренер напомнил, что отсутствие Роналду на некоторых матчах за пределами Саудовской Аравии — не новая ситуация, это уже наблюдалось несколько раз ранее. Матч чемпионата Саудовской Аравии между "Аль-Фатех" и "Аль-Наср" запланирован на субботу, 14 февраля.