"Antalyaspor" futbol klubi himoyachisi Georgiy Djikiya Turkiyadagi faoliyati va jamoasidagi holati haqida qisqacha fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
32 yoshli futbolchining so‘zlari aks etgan videoni "FNL s Ilyovym" nomli telegram-kanal e’lon qildi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Djikiyadan "Antalyaspor"dagi ishlari qanday ketayotgani so‘ralganda, u qisqa qilib: "Hammasi yaxshi, rahmat," deb javob berdi. Shuningdek, u Turkiyadagi sharoit va umumiy muhitdan mamnun ekanini ham ta’kidladi.
"Turkiyada hammasi ko‘ngildagidek," dedi Djikiya yuzida tabassum bilan. Eslatib o‘tamiz, Georgiy Djikiya o‘tgan yoz mavsumida "Antalyaspor" jamoasiga qo‘shilgan edi.
Shu vaqtgacha u 13 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Hozirda "Antalyaspor" Turkiya Superligasi turnir jadvalida 14-o‘rinni egallab turibdi.

Защитник футбольного клуба "Антальяспор" Георгий Джикия кратко высказался о своей деятельности в Турции и положении в команде. Об этом сообщает Zamin.uz.
Видео с высказываниями 32-летнего футболиста опубликовал телеграм-канал "FNL s Ilyovym". Об этом сообщает euro-football.ru.
На вопрос о том, как идут дела в "Антальяспоре", Джикия коротко ответил: "Всё хорошо, спасибо". Также он подчеркнул, что доволен условиями и общей атмосферой в Турции.
"В Турции всё как в мечтах," — сказал Джикия с улыбкой на лице. Напомним, что Георгий Джикия присоединился к команде "Антальяспор" прошлым летом.
За это время он сыграл в 13 матчах и сумел забить 2 гола. В настоящее время "Антальяспор" занимает 14-е место в турнирной таблице Суперлиги Турции.