Seshanba kuni o‘tkazilgan ushbu uchrashuvda mezbon jamoa 0:2 hisobida mag‘lubiyatga uchradi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
O‘yinning boshida mehmonlar Yuki Somaning goli evaziga hisobni ochishga muvaffaq bo‘ldi. Keyinchalik ham Yuki Soma ikkinchi bor raqib darvozasini ishg‘ol qilib, o‘z nomiga dubl yozdirib qo‘ydi.
Shu tariqa “Matida Zelviya” jamoasi ustunligini mustahkamladi. Mazkur mag‘lubiyatdan so‘ng “Shanxay Shenyxua” jamoasi turnir pley-off bosqichiga chiqish imkoniyatini yo‘qotdi.
Yetti tur yakuniga ko‘ra, jamoa hisobida atigi 4 ochko mavjud. Bu natija bilan ular keyingi bosqichga yo‘l olish imkoniyatidan mahrum bo‘ldi.
Ma’lum qilinishicha, Leonid Slutskiy “Shanxay Shenyxua” jamoasini 2023 yil oxirida boshqarishni boshlagan. Biroq jamoaning hozirgi natijalari uning faoliyati uchun muvaffaqiyatli deb baholashga asos bermaydi.

«Шанхай Шеньхуа» потерял шанс выйти в плей-офф
В рамках Лиги чемпионов Азии китайская команда «Шанхай Шеньхуа» провела матч против японского клуба «Матида Зелвия». Об этом сообщает Zamin.uz.
Во встрече, состоявшейся во вторник, хозяева поля потерпели поражение со счётом 0:2. Об этом сообщает euro-football.ru.
В начале игры гости смогли открыть счёт благодаря голу Юки Сомы. Позже Юки Сома во второй раз поразил ворота соперника, оформив дубль.
Таким образом, команда «Матида Зелвия» укрепила своё преимущество. После этого поражения «Шанхай Шеньхуа» потерял возможность выйти в плей-офф турнира.
По итогам семи туров у команды всего 4 очка. С таким результатом они лишились шанса пройти в следующий этап.
Сообщается, что Леонид Слуцкий начал руководить «Шанхай Шеньхуа» в конце 2023 года. Однако текущие результаты команды не позволяют оценивать его работу как успешную.