Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Ar-Riyod klubi chorshanba kuni OFK Chempionlar ligasi doirasida Turkmanistonning "Arkadag" jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Portugaliyalik hujumchi Krishtianu Ronaldu yaqin orada maydonga qaytishi kutilayotgan bo‘lsa-da, ushbu uchrashuv uchun qaydnoma ro‘yxatiga kiritilmaydi. Jorje Jezushning so‘zlariga ko‘ra, jamoa tig‘iz o‘yin taqvimi sababli Ronaldu va bir qator asosiy tarkib futbolchilariga dam berishga qaror qilingan.
Murabbiy bu qarorni "Al-Fateh" jamoasiga qarshi muhim uchrashuv oldidan futbolchilarning jismoniy holatini yaxshilash maqsadida qabul qilganini ta’kidladi. Shuningdek, Jezush Ronalduga dam berish yangi narsa emasligini qayd etdi.
Unga ko‘ra, yulduz futbolchi chet elda o‘tkaziladigan o‘yinlarda birinchi marta maydonga tushmayotgani yo‘q. Saudiya Arabistoni chempionati doirasidagi "Al-Fateh" va "Al-Nasr" uchrashuvi shanba kuni, 14-fevral sanasida bo‘lib o‘tadi.

Об этом сообщает euro-football.ru. Клуб из Эр-Рияда в среду проведет матч в рамках Лиги чемпионов АФК против команды "Аркадаг" из Туркменистана.
Хотя ожидается, что португальский нападающий Криштиану Роналду скоро вернется на поле, он не будет включен в заявку на этот матч. По словам Жорже Жезуша, из-за плотного графика игр было решено дать отдых Роналду и ряду ключевых игроков основного состава.
Тренер подчеркнул, что это решение было принято с целью улучшения физического состояния футболистов перед важным матчем против "Аль-Фатех". Также Жезуш отметил, что отдых для Роналду — не новость.
По его словам, звездный футболист не впервые пропускает матчи за рубежом. Встреча чемпионата Саудовской Аравии между "Аль-Фатех" и "Аль-Наср" состоится в субботу, 14 февраля.