“Lokomotiv” futbol klubining sobiq prezidenti Nikolay Naumov portugaliyalik mashhur murabbiy Joze Mourinyuning faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu borada u “Yevro-Futbol.Ru”ga intervyu bergan bo‘lib, euro-football.ru sayti ushbu ma’lumotni e’lon qildi. Naumovning ta’kidlashicha, Mourinyuning eng yuqori cho‘qqiga chiqqan davri allaqachon ortda qolgan.
Endilikda u o‘zining avvalgi muvaffaqiyatlarini qaytarish uchun futbol olamidagi o‘zgarishlardan ortda qolmaslikka harakat qilishi lozim. Ekspertning fikriga ko‘ra, bir vaqtlar o‘zining noodatiy va ijodiy uslubi bilan tanilgan Mourinyu hozirda oddiyroq murabbiy sifatida namoyon bo‘lmoqda.
Naumov Joze Mourinyu uchun Saudiya Arabistoni chempionati eng maqbul variant bo‘lishi mumkinligini ta’kidladi. U bu fikrini bir necha omillar bilan asoslab o‘tdi: Saudiya ligasida murabbiylar va futbolchilar uchun katta maosh taklif etiladi, unda janjal va shov-shuvlar kamroq, shuningdek, yoshi kattaroq tajribali futbolchilar bilan ishlash imkoniyati mavjud.
Ekspertning fikricha, bunday sharoitlar Mourinyu uchun qulay bo‘lishi mumkin. Shuningdek, Mourinyu boshchiligidagi “Benfika” jamoasi Chempionlar ligasi 1/16 finalida Madridning “Real” klubiga qarshi maydonga tushishi eslatib o‘tildi.

Наумов: Саудовская лига удобный вариант для Моуринью
Бывший президент футбольного клуба «Локомотив» Николай Наумов высказал своё мнение о деятельности известного португальского тренера Жозе Моуринью. Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом вопросе он дал интервью сайту «Евро-Футбол.Ру», который опубликовал данную информацию. По словам Наумова, период наивысших достижений Моуринью уже остался в прошлом.
Теперь ему необходимо стараться не отставать от изменений в футбольном мире, чтобы вернуть свои прежние успехи. По мнению эксперта, Моуринью, когда-то известный своим нестандартным и творческим стилем, сейчас проявляется как более простой тренер.
Наумов отметил, что чемпионат Саудовской Аравии может быть оптимальным вариантом для Жозе Моуринью. Он обосновал это несколькими факторами: в саудовской лиге тренерам и футболистам предлагают высокие зарплаты, там меньше скандалов и шумихи, а также есть возможность работать с более возрастными и опытными игроками.
По мнению эксперта, такие условия могут быть удобны для Моуринью. Также было отмечено, что команда «Бенфика» под руководством Моуринью выйдет на поле в 1/16 финала Лиги чемпионов против мадридского «Реала».