Anxel di Mariya vatani Argentinaga qaytib kelgach, dastlab yaxshi shaklda o‘yin ko‘rsatdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ammo keyingi haftalarda uning atrofida salbiy munosabatlar kuchayib bordi. Bu holat asosan uning o‘yin uslubidan emas, balki raqiblar va muxlislarning noroziligidan kelib chiqmoqda.
Ushbu vaziyat haqida euro-football.ru sayti xabar berdi. Hozirda di Mariya Argentina chempionatida «Rosario Sentral» jamoasi safida to‘p surmoqda.
Ammo uning o‘yin davomida tez-tez yiqilib, jarima zarbalari yoki penaltidan foyda olishga urinayotgani tanqid ostiga olindi. Mahalliy futbol forumlarida futbolchining bu harakatlari haqida turli fikrlar bildirilmoqda.
Ayrim muxlislar uni hiyla ishlatishda ayblab, "nega bunday harakatlari uchun jazolanmaydi?" degan savollarni ko‘tarishmoqda. Yana boshqalar esa bu darajadagi professional futbolchining bunday usullarga murojaat qilayotgani achinarli ekanini ta’kidlashmoqda.

Стиль игры Ди Марии вызвал споры в Аргентине
После возвращения в родную Аргентину Анхель ди Мария сначала показывал хорошую форму. Об этом сообщает Zamin.uz.
Однако в последующие недели вокруг него усилилось негативное отношение. Эта ситуация связана не столько со стилем его игры, сколько с недовольством соперников и болельщиков.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. В настоящее время ди Мария выступает за команду «Росарио Сентраль» в чемпионате Аргентины.
Однако его часто критикуют за то, что он во время игры часто падает, пытаясь получить преимущество за счет штрафных или пенальти. На местных футбольных форумах высказываются разные мнения о таких действиях футболиста.
Некоторые болельщики обвиняют его в симуляции и задаются вопросом: «почему за такие действия он не наказывается?» Другие же подчеркивают, что для профессионального футболиста такого уровня печально прибегать к подобным методам.