"Lokomotiv" jamoasining sobiq prezidenti Nikolay Naumov taniqli murabbiy Joze Mourinyuning kelajakdagi faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda u "Yevro-Futbol.Ru" nashriga bergan intervyusida so‘z yuritdi. Mazkur xabarni euro-football.ru sayti e’lon qilgan.
Naumovning ta’kidlashicha, Mourinyuning avvalgi muvaffaqiyatli davrlari ortda qolgan. Mutaxassisning fikriga ko‘ra, Mourinyuga futbolga yangicha yondashish va o‘z uslubini qayta ko‘rib chiqish uchun vaqt kerak.
U ilgari o‘zining kutilmagan qarorlari va taktikalari bilan ajralib turgan bo‘lsa, bugungi kunda barqarorlik yetishmayotganini qayd etdi. Naumovning fikricha, Mourinyu uchun eng mos yo‘nalish Saudiya Arabistoni chempionati bo‘lishi mumkin.
U yerda yuqori maoshlar taklif qilinadi, shuningdek, tajribali va yoshi katta futbolchilar bilan ishlash imkoniyati mavjud. Shuningdek, Saudiya chempionati shov-shuvlarga boyligi bilan ham Mourinyu uchun qulay variant bo‘lishi mumkin.
Ma’lum qilinishicha, Mourinyu boshchiligidagi "Benfika" jamoasi Chempionlar ligasi 1/16 finalida Madridning "Real" klubi bilan kuch sinashadi. Mazkur uchrashuv 17-fevral kuni Portugaliyada bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Наумов: Саудовская лига — подходящий вариант для Моуринью
Бывший президент клуба "Локомотив" Николай Наумов высказал своё мнение о будущем тренерском пути известного специалиста Жозе Моуринью. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом он рассказал в интервью изданию "Евро-Футбол.Ru". Данный материал опубликован на сайте euro-football.ru.
По словам Наумова, прошлые успешные периоды Моуринью остались позади. По мнению эксперта, Моуринью необходимо время, чтобы переосмыслить свой подход к футболу и пересмотреть собственный стиль.
Ранее он выделялся неожиданными решениями и тактиками, а сегодня, по мнению Наумова, ему не хватает стабильности. По мнению Наумова, наиболее подходящим направлением для Моуринью может стать чемпионат Саудовской Аравии.
Там предлагают высокие зарплаты, а также есть возможность работать с опытными и возрастными футболистами. Кроме того, Саудовская лига может быть удобным вариантом для Моуринью благодаря своей насыщенности скандалами.
Сообщается, что команда "Бенфика" под руководством Моуринью встретится с мадридским "Реалом" в 1/16 финала Лиги чемпионов. Эта встреча запланирована на 17 февраля в Португалии.