"Barselona" futbol klubi sport direktori Deku darvozabon Voytseh Shesnining jamoaga qo‘shayotgan hissasi haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. Deku Shesnining tajribasi jamoa uchun muhim ahamiyatga ega ekanini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Shesni har doim ham asosiy tarkibda maydonga tushmasa-da, jamoada muhim rol o‘ynaydi. U har kuni kiyinish xonasiga ijobiy kayfiyat, hazil-mutoyiba va muvozanat olib kiradi.
Bu esa jamoa ichidagi sog‘lom muhitni shakllantirishda katta ahamiyat kasb etadi. Joriy mavsumda 35 yoshli darvozabon barcha musobaqalarda 9 ta o‘yinda qatnashib, 17 ta gol o‘tkazib yuborgan.
U "Barselona" bilan 2027 yil yozigacha shartnomaga ega. La Liga chempionatining 23-turidan so‘ng "Barselona" 58 ochko bilan turnir jadvalida birinchi o‘rinni egallab turibdi.

Спортивный директор футбольного клуба "Барселона" Деку высказался о вкладе вратаря Войцеха Щесны в команду. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Деку подчеркнул, что опыт Щесны имеет важное значение для команды.
По его словам, хотя Щесна не всегда выходит на поле в основном составе, он играет важную роль в команде. Он каждый день приносит в раздевалку позитивное настроение, шутки и баланс.
Это имеет большое значение для формирования здоровой атмосферы внутри команды. В этом сезоне 35-летний вратарь принял участие в 9 матчах во всех соревнованиях и пропустил 17 голов.
Он имеет контракт с "Барселоной" до лета 2027 года. После 23-го тура чемпионата Ла Лиги "Барселона" занимает первое место в турнирной таблице с 58 очками.