Sloveniya futbolchisi Kevin Kampl futbolchilik faoliyatini yakunlagach, «RB Leyptsig»dagi faoliyati davomida yuz bergan bir voqeani eslab o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, bosh murabbiy Ralf Rangnik rafiqasi tug‘ruq arafasida bo‘lganiga qaramay, uni o‘yin uchun maydonga tushishga majbur qilgan. Bu haqda euro-football.ru xabar bergan.
Kamplning so‘zlariga ko‘ra, Rangnik unga: "Ortingdan samolyot yuboraman, bu o‘yinda qatnashishing shart", degan. Gap «Volfsburg»ga qarshi bahs haqida edi.
Ushbu o‘yinda Rangnik boshchiligidagi jamoa 4:0 hisobida g‘alaba qozongan. Biroq o‘yindan so‘ng, murabbiy jurnalistlarga Kamplning o‘zi maydonga tushishni xohlaganini aytgan.
Aslida esa futbolchi bunday qarorga kelmaganini ta’kidlagan. Bu voqea Kampl uchun hayratlanarli bo‘lgan.
U murabbiyining bunday harakatini adolatsiz deb hisoblagan. Shu sababli, bu mavzu futbol dunyosida katta e’tibor qozongan.

Словенский футболист Кевин Кампл, завершив свою футбольную карьеру, вспомнил один случай, произошедший во время его работы в «РБ Лейпциг». Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, главный тренер Ральф Рангник, несмотря на то, что его жена была накануне родов, заставил его выйти на поле для игры. Об этом сообщил euro-football.ru.
По словам Кампла, Рангник сказал ему: «Я отправлю за тобой самолет, ты обязательно должен сыграть в этом матче». Речь шла о поединке против «Вольфсбурга».
В этом матче команда под руководством Рангника одержала победу со счетом 4:0. Однако после игры тренер заявил журналистам, что Кампл сам хотел выйти на поле.
На самом деле футболист подчеркнул, что он не принимал такого решения. Этот случай стал для Кампла удивительным.
Он считал такое поведение тренера несправедливым. По этой причине эта тема привлекла большое внимание в футбольном мире.