Sloveniyalik sobiq futbolchi Kevin Kamp’l yaqinda o‘zining futbolchilik faoliyatini yakunladi va "RB Leypsig" jamoasidagi faoliyati haqida eslab o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U ayniqsa, jamoaning sobiq bosh murabbiyi Ralf Rangnik bilan bog‘liq bir voqeani alohida ta’kidladi. Kamp’lning aytishicha, murabbiy uning murakkab oilaviy vaziyatiga qaramasdan, muhim o‘yinda maydonga tushishini talab qilgan.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Kamp’lning so‘zlariga ko‘ra, voqea uning rafiqasi tug‘ruq jarayonida bo‘lgan vaqtda sodir bo‘lgan.
Rangnik unga: "Sening ortingdan samolyot yuboraman, bu uchrashuvda o‘ynashing shart", degan. Gap "Volfsburg"ga qarshi o‘yin haqida ketmoqda.
Ushbu o‘yinda "RB Leypsig" 4:0 hisobida g‘alaba qozongan. Shu bilan birga, Kamp’l o‘yindan keyingi holatni ham eslab o‘tdi.
Unga ko‘ra, Rangnik jurnalistlarga futbolchining o‘zi o‘yinga chiqishni xohlagani haqida gapirgan. Biroq Kamp’l bu da’volarni rad etib, vaziyatning aslida aksini ko‘rsatganini aytdi.

Кевин Кампль обвинил тренера Рангника в несправедливости
Бывший словенский футболист Кевин Кампль недавно завершил свою футбольную карьеру и вспомнил о своей деятельности в команде «РБ Лейпциг». Об этом сообщает Zamin.uz.
Он особенно выделил один эпизод, связанный с бывшим главным тренером команды Ральфом Рангником. По словам Кампля, тренер требовал от него выйти на поле в важном матче, несмотря на сложную семейную ситуацию.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Кампля, инцидент произошёл в то время, когда его жена была в родах.
Рангник сказал ему: «Я отправлю за тобой самолёт, ты должен сыграть в этом матче». Речь шла о матче против «Вольфсбурга».
В этом матче «РБ Лейпциг» одержал победу со счётом 4:0. При этом Кампль также вспомнил ситуацию после игры.
По его словам, Рангник говорил журналистам, что футболист сам хотел выйти на поле. Однако Кампль отверг эти утверждения, заявив, что на самом деле всё было наоборот.