Kevin Kampl, yaqinda futbolchilik faoliyatini yakunlagan sloveniyalik yarim himoyachi, «RB Leypsig»dagi faoliyati davrida boshidan o‘tgan bir voqeani eslab o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu voqea ularning o‘sha davrdagi murabbiyi Ralf Rangnik bilan bog‘liq. Bu haqda euro-football.ru xabar bergan.
Kamplning so‘zlariga ko‘ra, uning rafiqasi tug‘ruq arafasida bo‘lgan bir paytda Rangnik uni baribir jamoa o‘yinida ishtirok etishga majbur qilgan. Murabbiy unga: «Ortingdan samolyot yuboraman, bu uchrashuvda albatta maydonga tushishing kerak», degan.
Uchrashuv «Volfsburg» jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tgan va unda «RB Leypsig» 4:0 hisobida g‘alaba qozongan. O‘yindan keyin esa Kampl murabbiyning jurnalistlarga qilgan bayonotidan hayratda qolgan.
Rangnik go‘yoki futbolchi o‘z xohishi bilan o‘yinda jon-jahdi bilan qatnashgandek gapirgan, aslida esa Kamplning vaziyati umuman boshqacha bo‘lgan. Bu holat futbolchida murabbiyga nisbatan noqulay his-tuyg‘ularni uyg‘otgan.

Рангник Кампл был вынужден играть из-за семейных обстоятельств
Кевин Кампл, недавно завершивший футбольную карьеру словенский полузащитник, вспомнил один случай из своей деятельности в «РБ Лейпциг». Об этом сообщает Zamin.uz.
Этот случай связан с их тогдашним тренером Ральфом Рангником. Об этом сообщил euro-football.ru.
По словам Кампла, когда его жена была накануне родов, Рангник всё равно заставил его участвовать в матче команды. Тренер сказал ему: «Я отправлю за тобой самолёт, ты обязательно должен выйти на поле в этой игре».
Матч проходил против команды «Вольфсбург», и «РБ Лейпциг» выиграл со счётом 4:0. После игры Кампл был удивлён заявлению тренера журналистам.
Рангник говорил так, будто футболист сам с желанием играл в матче с полной отдачей, хотя на самом деле ситуация Кампла была совершенно другой. Этот случай вызвал у футболиста неприятные чувства по отношению к тренеру.