Ronaldoga dam berildi:
Bu haqda "Euro-football.ru" xabar berdi. Ar-Riyod klubi 14-fevral kuni OFK Chempionlar ligasi doirasida "Arkadag" jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazishi rejalashtirilgan.
Portugaliyalik hujumchi Krishtianu Ronalduning tez orada yana jamoaga qo‘shilishi kutilayotgan bo‘lsa-da, bu uchrashuvda u maydonga tushmaydi. Murabbiy Jorje Jezushning ta’kidlashicha, jamoaning tig‘iz taqvimi sababli Ronaldoga va asosiy tarkibdagi bir nechta futbolchilarga dam berilgan.
"Oldinda Saudiya chempionati doirasida "Al-Fateh"ga qarshi muhim o‘yin bor. Shu sababli bir necha asosiy futbolchilarni mazkur o‘yinga tayyorlashni maqsad qilganmiz", — deydi Jezush.
Murabbiy bu qaror bilan Ronalduning ayrim safar o‘yinlarida qatnashmasligi odatiy hol ekanini ham qayd etdi. Saudiya Arabistoni chempionatining "Al-Fateh" va "Al-Nasr" o‘rtasidagi uchrashuvi shanba kuni, 14-fevralda bo‘lib o‘tadi.

Роналду получил отдых: тренер "Аль-Насра" прокомментировал
Об этом сообщает "Euro-football.ru". Клуб из Эр-Рияда планирует провести матч против команды "Аркадаг" 14 февраля в рамках Лиги чемпионов АФК.
Хотя ожидается, что португальский нападающий Криштиану Роналду вскоре снова присоединится к команде, в этой встрече он не сыграет. По словам тренера Жорже Жезуша, из-за плотного графика команде предоставлен отдых, в том числе Роналду и нескольким основным игрокам.
"Впереди важный матч в чемпионате Саудовской Аравии против "Аль-Фатех". Поэтому мы решили подготовить нескольких ключевых игроков именно к этой игре", — сказал Жезуш.
Тренер также отметил, что такое решение означает, что Роналду обычно пропускает некоторые выездные матчи. Матч чемпионата Саудовской Аравии между "Аль-Фатех" и "Аль-Наср" состоится в субботу, 14 февраля.