Antalyaspor futbolchisi Georgiy Jikiya Turkiyada davom etayotgan faoliyati haqida fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
32 yoshli himoyachi bu borada o‘z fikrlarini qisqacha izoh sifatida "FNL s Ilyovym" telegram-kanalida e’lon qilingan videoda bayon etdi. Ushbu ma’lumotni euro-football.ru xabar qildi.
Jikiyadan klubdagi holati haqida so‘ralganda, u hammasi yaxshi ekanini ta’kidladi. Shuningdek, Turkiyadagi hayoti haqida savol berilganda, u jilmayib, "hammasi yoqayapti" deb javob berdi.
Bu javobdan uning yangi muhitga moslashgani va o‘zidan mamnun ekani ma’lum bo‘ldi. Jikiya "Antalyaspor" tarkibiga o‘tgan yil yozida qo‘shilgan edi.
Shu vaqt oralig‘ida u jamoa safida 13 ta o‘yinda maydonga tushib, 2 ta gol urishga muvaffaq bo‘ldi. Bu esa uning jamoada muhim rol o‘ynayotganidan dalolat beradi.
Hozirda "Antalyaspor" Turkiya Superligasi turnir jadvalida 14-o‘rinni egallab turibdi. Jamoaning yaqinlashib kelayotgan uchrashuvi 13-fevral kuni bo‘lib o‘tadi.
Unda ular o‘z maydonida "Samsunspor" bilan kuch sinashadi. Ushbu uchrashuv jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lishi kutilmoqda.

Джикия: В Антальяспоре всё хорошо, жизнь нравится
Футболист Антальяспора Георгий Джикия поделился мнением о своей деятельности в Турции. Об этом сообщает Zamin.uz.
32-летний защитник кратко высказался по этому поводу в видео, опубликованном в телеграм-канале "FNL с Ильёвым". Данную информацию передал euro-football.ru.
Когда у Джикии спросили о его положении в клубе, он подчеркнул, что всё хорошо. Также, отвечая на вопрос о жизни в Турции, он улыбнулся и сказал: "всё нравится".
Этот ответ свидетельствует о том, что он адаптировался к новой среде и доволен собой. Джикия присоединился к составу "Антальяспора" летом прошлого года.
За это время он сыграл за команду в 13 матчах и сумел забить 2 гола. Это говорит о его важной роли в команде.
В настоящее время "Антальяспор" занимает 14-е место в турнирной таблице Суперлиги Турции. Ближайший матч команды состоится 13 февраля.
В нём они встретятся на своём поле с "Самсунспором". Ожидается, что этот матч будет иметь большое значение для команды.