Kevin Kampl murabbiy Rangnikni yolg‘onchilikda aybladi
Yaqinda futbolchilik faoliyatini yakunlagan sloveniyalik yarim himoyachi Kevin Kampl o‘zining «RB Leyptsig» jamoasidagi faoliyati haqida eslab o‘tdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U murabbiy Ralf Rangnik bilan bog‘liq bir voqeani alohida ta’kidladi. Kamplning so‘zlariga ko‘ra, rafiqasi tug‘ruq arafasida bo‘lishiga qaramay, Rangnik uni muhim o‘yinda maydonga tushishga majburlagan.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Kamplning aytishicha, murabbiy unga qat’iy ohangda: «Ortingdan samolyot yuboraman, sen bu o‘yinda maydonga tushishing shart», degan.
Ushbu voqea «Volfsburg»ga qarshi uchrashuvda yuz bergan. O‘sha uchrashuvda «RB Leyptsig» 4:0 hisobida g‘alaba qozongan.
Ammo o‘yindan so‘ng Kampl yana bir holatdan hayratda qolganini bildirdi. Rangnik jurnalistlar bilan suhbatda, go‘yoki futbolchining o‘zi har qanday sharoitda ham o‘ynashga tayyor ekanini aytib, voqeani boshqacha talqin qilgan.

Kevin Kampl обвинил тренера Рангника во лжи
Недавно завершивший футбольную карьеру словенский полузащитник Кевин Кампл вспомнил о своей деятельности в команде «РБ Лейпциг». Об этом сообщает Zamin.uz.
Он особо выделил один случай, связанный с тренером Ральфом Рангником. По словам Кампла, несмотря на то, что его жена была накануне родов, Рангник заставил его выйти на поле в важном матче.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Кампла, тренер строго сказал ему: «Я отправлю за тобой самолет, ты обязательно должен выйти на этот матч».
Этот случай произошёл в матче против «Вольфсбурга». В том матче «РБ Лейпциг» одержал победу со счётом 4:0.
Однако после игры Кампл выразил удивление ещё одним моментом. Рангник в разговоре с журналистами якобы заявил, что футболист сам готов играть при любых обстоятельствах, и интерпретировал ситуацию иначе.