Safonov: Yosh futbolchilar uchun ibratli darvozabon
Rossiyalik tajribali murabbiy Valeriy Nepomnyashchiy Frantsiyaning "PSJ" klubi darvozaboni Matvey Safonovni yosh futbolchilar uchun namuna sifatida ko‘rsatdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Nepomnyashchiy o‘z intervyusida Safonovning "PSJ" klubida asosiy darvozabon sifatida maydonga tushayotganidan mamnun ekanligini ta’kidladi.
Uning fikricha, Matvey uzoq vaqt davomida o‘yin amaliyotidan yiroq bo‘lganiga qaramay, o‘z ustida ishlashda davom etdi va oxir-oqibat o‘z mahorati bilan barchani ishontira oldi. Bu fikrlar "RB Sport" nashri tomonidan keltirilgan.
26 yoshli darvozabon joriy mavsumda Fransiya chempionatida to‘rtta uchrashuvda ishtirok etib, uchta gol o‘tkazib yuborgan. Shu bilan birga, ikki o‘yinda darvozasini daxlsiz saqlashga muvaffaq bo‘lgan.
Chempionlar Ligasi doirasida esa ikki bahsda maydonga tushib, faqat bitta gol o‘tkazgan. Matvey Safonovning "PSJ" bilan tuzgan shartnomasi 2029 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi.
Murabbiy Nepomnyashchiy uning professional faoliyatidagi bu yutuqlarni yosh futbolchilar uchun ibratli misol sifatida ko‘rsatmoqda.

Safonov: пример для молодых футболистов вратарь
Опытный российский тренер Валерий Непомнящий назвал вратаря французского клуба "ПСЖ" Матвея Сафонова примером для молодых футболистов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. В своем интервью Непомнящий подчеркнул, что рад видеть Сафонова в роли основного вратаря клуба "ПСЖ".
По его мнению, несмотря на длительный перерыв в игровой практике, Матвей продолжал работать над собой и в итоге смог убедить всех своим мастерством. Эти слова приводит издание "RB Sport".
26-летний вратарь в текущем сезоне принял участие в четырех матчах чемпионата Франции, пропустив три гола. При этом в двух играх он сумел сохранить свои ворота в неприкосновенности.
В рамках Лиги чемпионов он сыграл в двух матчах, пропустив всего один гол. Контракт Матвея Сафонова с "ПСЖ" действует до середины 2029 года.
Тренер Непомнящий приводит эти достижения в профессиональной карьере как пример для молодых футболистов.