Anxel di Mariya hozirgi kunda Argentinada faoliyat olib bormoqda va u o‘zining sobiq klubi "Rosario Sentral" tarkibida maydonga tushmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Biroq, uning o‘yinlari nafaqat ijobiy tomondan, balki tanqidlarga ham sabab bo‘lmoqda. Ayniqsa, uning raqib futbolchilar va muxlislar tomonidan simulyatsiyaga, ya’ni o‘yinda ataylab aldov harakatlariga murojaat qilayotgani haqidagi e’tirozlar kuchaygan.
Bu haqda "euro-football.ru" xabar bermoqda. Ko‘plab futbol ixlosmandlari va ekspertlar Di Mariyani o‘z darajasidagi futbolchiga mos bo‘lmagan harakatlarda ayblamoqda.
Forumlarda "Uning bunday hiylalari endi chidab bo‘lmas darajaga yetdi", "Nega di Mariya bu kabi harakatlari uchun ogohlantirilmaydi?" kabi fikrlar tez-tez uchramoqda. Ayrimlar esa uning penaltini ochiqchasiga so‘rab olishga urinayotganini tanqid qilmoqda.
Di Mariya ilgari "Manchester Yunayted" va "Real Madrid" kabi yirik klublarda o‘ynagan, hozir esa o‘z vatanidagi jamoada faoliyatini davom ettirmoqda. Ammo uning bu kabi tanqidlar ostida qolishi, shubhasiz, uning obro‘siga ma’lum darajada ta’sir qilishi mumkin.
Shu bois, muxlislar va futbol mutaxassislari uning kelgusi o‘yinlarida bu masalaga e’tibor qaratishini kutishmoqda.

Имитации Ди Марии вызывают критику
Анхель ди Мария в настоящее время выступает в Аргентине и играет за свой бывший клуб "Росарио Сентраль". Об этом сообщает Zamin.uz.
Однако его игры вызывают не только положительные отзывы, но и критику. Особенно усилились обвинения в том, что он прибегает к симуляциям, то есть намеренным обманным действиям в игре, со стороны соперников и болельщиков.
Об этом сообщает "euro-football.ru". Многие футбольные фанаты и эксперты обвиняют Ди Марию в действиях, не соответствующих уровню футболиста его класса.
На форумах часто встречаются мнения: "Его такие уловки стали невыносимыми", "Почему Ди Марию не предупреждают за такие действия?" Некоторые критикуют его за попытки явно заработать пенальти.
Ди Мария ранее играл за крупные клубы, такие как "Манчестер Юнайтед" и "Реал Мадрид", а сейчас продолжает карьеру в команде на родине. Однако нахождение под такой критикой, без сомнения, может в определённой степени повлиять на его репутацию.
Поэтому болельщики и футбольные специалисты ожидают, что в будущих матчах он обратит внимание на этот вопрос.