“Antalyaspor” futbol klubi himoyachisi Georgiy Jikiya Turkiyadagi faoliyati haqida qisqacha fikr bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
32 yoshli futbolchining intervyusi “FNL s Ilyovym” telegram-kanalida e’lon qilindi. Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi.
Jikiyadan “Antalyaspor”dagi ishlari qanday ketayotgani so‘ralganda, u “Hammasi yaxshi, rahmat”, deb javob berdi. Turkiyadagi sharoitlar haqida fikr bildirar ekan, u tabassum bilan “Hammasi joyida”, dedi.
Georgiy Jikiya “Antalyaspor” safiga o‘tgan yozda qo‘shilgan. Shu vaqt ichida futbolchi 13 ta uchrashuvda maydonga tushdi va 2 ta gol kiritishga muvaffaq bo‘ldi.
Hozirda “Antalyaspor” Turkiya Superligasi turnir jadvalida 14-o‘rinni egallab turibdi. Jamoa o‘zining navbatdagi uchrashuvini 13 fevral kuni “Samsunspor”ga qarshi o‘tkazadi.

Георгий Джикия: “Антальяспор” всё в порядке
Защитник футбольного клуба «Антальяспор» Георгий Джикия кратко высказался о своей деятельности в Турции. Об этом сообщает Zamin.uz.
Интервью 32-летнего футболиста было опубликовано в телеграм-канале «FNL с Ильёвым». Об этом сообщает сайт euro-football.ru.
Когда у Джикии спросили, как идут дела в «Антальяспоре», он ответил: «Всё хорошо, спасибо». Говоря об условиях в Турции, он с улыбкой сказал: «Всё в порядке».
Георгий Джикия присоединился к «Антальяспору» прошлым летом. За это время футболист сыграл в 13 матчах и сумел забить 2 гола.
В настоящее время «Антальяспор» занимает 14-е место в турнирной таблице Суперлиги Турции. Команда проведёт следующий матч 13 февраля против «Самсунспора».