"Bavariya" jamoasi darvozaboni Manuel Noyyer Germaniya terma jamoasiga qaytishi haqidagi savollarga o‘z fikrini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Jahon chempionati oldidan Germaniya terma jamoasi darvozabonlar chizig‘ida muammolarga duch kelayotgani sababli, matbuot uzoq vaqt davomida Noyyerning milliy jamoaga qaytishi ehtimolini muhokama qilib kelayotgandi.
Ayni paytda 40 yoshga yaqinlashayotgan tajribali darvozabonning qaytishi haqida turli taxminlar ilgari surilgan edi. Chorshanba kuni "Bavariya" jamoasi Germaniya Kubogi chorak finalida "RB Leyptsig"ni 4:0 hisobida mag‘lub etdi.
Uchrashuvdan so‘ng jurnalistlar Noyyerdan terma jamoadan ketishi yakuniy qaror ekanini tasdiqlashni so‘rashdi. Jamoa sardori bu savolga qisqa va aniq javob berdi: "Ha".
Ma’lumot uchun, Manuel Noyyer 2024 yilda Germaniya terma jamoasidagi faoliyatini rasman yakunlagan. Tajribali darvozabonning ushbu qarori jamoa muxlislari va futbol olamida katta e’tibor qozondi.

Вратарь команды "Бавария" Мануэль Нойер высказался по поводу вопросов о своем возвращении в сборную Германии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Перед чемпионатом мира сборная Германии столкнулась с проблемами на позиции вратаря, поэтому СМИ долго обсуждали возможность возвращения Нойера в национальную команду.
В настоящее время опытный вратарь, которому скоро исполнится 40 лет, был предметом различных предположений о его возвращении. В среду команда "Бавария" в четвертьфинале Кубка Германии разгромила "РБ Лейпциг" со счетом 4:0.
После матча журналисты попросили Нойера подтвердить, что решение покинуть сборную окончательное. Капитан команды дал короткий и ясный ответ: "Да".
Для справки, Мануэль Нойер официально завершил свою карьеру в сборной Германии в 2024 году. Решение опытного вратаря привлекло большое внимание среди болельщиков команды и футбольного мира.