Bu haqda "Euro-football.ru" xabar berdi. Nepomnyashchiyning so‘zlariga ko‘ra, Safonovning Parij jamoasida asosiy darvozabon maqomiga erishgani ijobiy holat bo‘lib, u o‘z mehnati va qat’iyati bilan buni isbotlagan.
Mutaxassis Matvey Safonovning uzoq vaqt davomida asosiy tarkibda maydonga tushmaslikka qaramay, o‘z ustida ishlashda davom etganini yuqori baholadi. U murabbiylarning ishonchini qozonib, o‘z mahoratini amalda namoyon qilgan.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 26 yoshli darvozabon joriy mavsumda Fransiya Liga 1 musobaqasida to‘rtta o‘yinda maydonga tushib, uchta gol o‘tkazgan, ikki uchrashuvda esa darvozasini daxlsiz saqlab qolgan. Shuningdek, Safonov Chempionlar ligasida ham ikki o‘yinda qatnashib, faqat bir marta gol o‘tkazgan.
Matvey Safonovning "PSJ" bilan tuzgan shartnomasi 2029 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi. Bu esa uning kelgusi yillarda ham yuqori saviyada o‘ynashini ta’minlash imkoniyatini yaratadi.
Nepomnyashchiyning fikricha, bunday professional futbolchilar yosh avlod uchun nafaqat sportda, balki hayotda ham o‘rnak bo‘la oladi.

Опытный российский тренер Валерий Непомнящий отметил вратаря французского клуба "ПСЖ" Матвея Сафонова как пример для молодых футболистов. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает "Euro-football.ru". По словам Непомнящего, то, что Сафонов стал основным вратарём парижской команды, является положительным событием, и он доказал это своим трудом и упорством.
Специалист высоко оценил, что Матвей Сафонов продолжал работать над собой, несмотря на долгое время без выхода в основной состав. Он заслужил доверие тренеров и проявил своё мастерство на практике.
По данным, 26-летний вратарь в текущем сезоне сыграл в четырёх матчах чемпионата Франции Лиги 1, пропустив три гола, а в двух играх сохранил свои ворота в неприкосновенности. Также Сафонов принял участие в двух матчах Лиги чемпионов, пропустив лишь один гол.
Контракт Матвея Сафонова с "ПСЖ" действует до середины 2029 года. Это даёт ему возможность продолжать выступать на высоком уровне в ближайшие годы.
По мнению Непомнящего, такие профессиональные футболисты могут служить примером для молодого поколения не только в спорте, но и в жизни.