"Liverpul" bosh murabbiyi Arne Slot jamoa hujumchisi Mohamed Salohning yangi rekordiga o‘z munosabatini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. 33 yoshli futbolchi "Sanderlend"ga qarshi o‘yinda (1:0) golli uzatma amalga oshirib, Angliya Premer-ligasida "Liverpul" safida assistlar bo‘yicha klub tarixidagi afsonaviy futbolchi Stiven Jerrardning natijasiga yetib oldi.
Shu tariqa Saloh va Jerrard bu ko‘rsatkich bo‘yicha birgalikda klub rekordini bo‘lishib turibdi. "Salohning "Liverpul"dagi yutuqlari juda ko‘p.
Bu safar u Stiven Jerrard kabi buyuk futbolchi bilan tenglashdi. Mo ham, Jerrard ham jamoa uchun juda muhim o‘rin tutadi.
Stiven meni kechirsin, lekin Salohning undan ham yuqori natijalarga erishishini istayman", — dedi Arne Slot o‘yin yakunidan so‘ng bergan intervyusida. Eslatib o‘tamiz, Mohamed Saloh 2017 yildan beri "Liverpul" sharafini himoya qilib kelmoqda.

Салах сравнялся с Джеррардом в истории
Главный тренер "Ливерпуля" Арне Слот прокомментировал новый рекорд нападающего команды Мохамеда Салаха. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. 33-летний футболист в матче против "Сандерленда" (1:0) сделал голевую передачу и сравнялся по количеству ассистов в истории клуба "Ливерпуль" с легендарным Стивеном Джеррардом в Английской Премьер-лиге.
Таким образом, Салах и Джеррард вместе делят клубный рекорд по этому показателю. "Достижений Салаха в "Ливерпуле" очень много.
На этот раз он сравнялся с великим футболистом Стивеном Джеррардом. Мо и Джеррард занимают очень важное место в команде.
Пусть Стивен меня простит, но я хочу, чтобы Салах достиг ещё более высоких результатов", — сказал Арне Слот в интервью после матча. Напомним, Мохамед Салах защищает цвета "Ливерпуля" с 2017 года.