Argentina futbolining mashhur klublaridan biri "Boka Xuniors" o‘zining yangi sport direktorini rasman e’lon qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ushbu lavozimga Marselo Delgado tayinlandi. U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan birgalikda ishlaydi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Jamoa hozirgi vaqtda tarkibni kuchaytirishga muhtoj.
Shu sababli Delgado va Rikelme oldida transferlar bo‘yicha muhim vazifalar turibdi. Klub rahbariyati bu ikki mutaxassisdan qisqa muddat ichida jamoani raqobatbardosh holatga olib chiqishni kutmoqda.
Marselo Delgado futbolchi sifatida ham boy tajribaga ega. U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi safida 18 ta o‘yin o‘tkazgan va 1998 yilgi Jahon chempionatida ishtirok etgan.
Shuningdek, 2003 yilda u "Santos" klubi hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birga Libertadores kubogining eng yaxshi to‘purari bo‘lgan. Endilikda Delgado o‘zining futbol sohasidagi bilim va tajribasini "Boka Xuniors" foydasiga ishga solmoqchi.
Uning yangi lavozimdagi faoliyati klub uchun muhim ahamiyat kasb etadi. Rahbariyat undan katta natijalar kutmoqda.

Один из известных футбольных клубов Аргентины «Бока Хуниорс» официально объявил о назначении нового спортивного директора. Об этом сообщает Zamin.uz.
На эту должность был назначен Марсело Дельгадо. Он будет работать вместе с президентом клуба Хуаном Рикельме.
Об этом сообщает euro-football.ru. В настоящее время команда нуждается в усилении состава.
Поэтому перед Дельгадо и Рикельме стоят важные задачи по трансферам. Руководство клуба ожидает от этих двух специалистов в кратчайшие сроки вывести команду на конкурентоспособный уровень.
Марсело Дельгадо также обладает богатым опытом в качестве футболиста. В период с 1995 по 2002 год он провёл 18 матчей за сборную Аргентины и участвовал в чемпионате мира 1998 года.
Кроме того, в 2003 году он вместе с нападающим клуба «Сантос» Рикардо Оливейрой стал лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес. Теперь Дельгадо намерен применить свои знания и опыт в футболе на благо «Бока Хуниорс».
Его деятельность на новой должности имеет большое значение для клуба. Руководство ожидает от него значительных результатов.