Ushbu ma’lumotni euro-football.ru nashri xabar qilgan. So‘nggi paytlarda Germaniya terma jamoasining darvozabon pozitsiyasida muammolar yuzaga kelgani sababli, matbuotda Noyer yana terma jamoaga qo‘shilishi mumkinligi haqida gap-so‘zlar tarqalgan edi.
Bu xabarlar ayniqsa jahon chempionati oldidan keng muhokama qilingan. 40 yoshga yaqinlashayotgan tajribali darvozabonning qaytishi haqida turli fikrlar bildirilgan.
Chorshanba kuni "Bavariya" Germaniya Kubogining chorak final bosqichida "RB Leyptsig" jamoasini yirik 4:0 hisobida mag‘lub etdi. O‘yin yakunida jurnalistlar Noyerdan terma jamoadan ketishi haqidagi qarori yakuniymi, deb so‘rashdi.
Darvozabon esa "Ha", deb qisqa va aniq javob berdi. Eslatib o‘tamiz, Manuel Noyer 2024 yilda Germaniya terma jamoasidagi faoliyatini rasmiy ravishda yakunlagan.

Вратарь футбольного клуба "Бавария" Мануэль Нойер прояснил слухи о возможном возвращении в сборную Германии. Об этом сообщает Zamin.uz.
Эту информацию опубликовало издание euro-football.ru. В последнее время в сборной Германии возникли проблемы с позицией вратаря, из-за чего в прессе ходили разговоры о том, что Нойер может снова присоединиться к сборной.
Эти сообщения особенно активно обсуждались перед чемпионатом мира. О возвращении опытного вратаря, которому скоро исполнится 40 лет, высказывались разные мнения.
В среду "Бавария" в четвертьфинале Кубка Германии крупно обыграла команду "РБ Лейпциг" со счетом 4:0. По окончании матча журналисты спросили Нойера, является ли его решение покинуть сборную окончательным.
Вратарь ответил коротко и ясно: "Да". Напомним, что Мануэль Нойер официально завершил свою карьеру в сборной Германии в 2024 году.