Bu haqda euro-football.ru sayti xabar berdi. Barca Universal ma’lumotlariga ko‘ra, Balde raqib futbolchilar tomonidan bir o‘yinda o‘rtacha atigi 0,2 marta aldab o‘tiladi.
Ushbu ko‘rsatkich Ispaniya chempionatidagi chap qanot himoyachilari orasida eng yaxshi natija hisoblanadi. Taqqoslash uchun, "Real Madrid" futbolchisi Alvaro Karrerasning bu ko‘rsatkichi o‘rtacha 0,8 martani tashkil etmoqda.
Joriy mavsumda 22 yoshli Balde barcha musobaqalarda 30 ta o‘yinda maydonga tushib, 3 ta golli uzatmani amalga oshirdi. Bu esa uning nafaqat himoyada, balki hujumdagi foydaliligini ham ko‘rsatadi.
Bugun, 12-fevral kuni "Barselona" Ispaniya kubogi yarim finali doirasida "Atletiko Madrid"ga qarshi o‘yin o‘tkazadi. Uchrashuv Toshkent vaqti bilan soat 01:00 da boshlanishi rejalashtirilgan.

Защитник футбольного клуба "Барселона" Алехандро Бальде выделяется как один из самых надежных футболистов среди левых защитников в рамках испанской Ла Лиги. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Согласно данным Barca Universal, Бальде в среднем всего 0,2 раза за игру обводится соперниками.
Этот показатель является лучшим среди левых защитников испанского чемпионата. Для сравнения, у игрока "Реал Мадрид" Альваро Каррераса этот показатель составляет в среднем 0,8 раза.
В текущем сезоне 22-летний Бальде сыграл во всех турнирах 30 матчей и сделал 3 голевые передачи. Это демонстрирует его полезность не только в обороне, но и в атаке.
Сегодня, 12 февраля, "Барселона" проведет матч полуфинала Кубка Испании против "Атлетико Мадрид". Встреча запланирована на 01:00 по ташкентскому времени.