Jorje Jezush: Ronaldu "Arkadag"ga qarshi o‘ynamaydi
Portugaliyalik hujumchi Krishtianu Ronaldu bu o‘yinda maydonga tushishi kutilayotgan edi, ammo u yana asosiy tarkibda bo‘lmaydi. Jorje Jezushning so‘zlariga ko‘ra, jamoa taqvimi juda tig‘iz bo‘lgani sababli Ronaldu va yana bir nechta asosiy futbolchilarga dam berishga qaror qilingan.
Uning ta’kidlashicha, jamoani oldinda "Al-Fateh"ga qarshi muhim uchrashuv kutmoqda. Shu sababli ayrim futbolchilarni mazkur o‘yinda maydonga tushirmaslik to‘g‘ri qaror bo‘lgan.
Shuningdek, murabbiy Ronalduga bunday tanaffuslar yangilik emasligini aytdi. U Saudiya Arabistonidan tashqarida o‘tkaziladigan o‘yinlarda ilgari ham ba’zida ishtirok etmagan.
Saudiya Pro-ligasida "Al-Fateh" va "Al-Nasr" o‘rtasidagi uchrashuv shanba, 14-fevral kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Жорже Жезуш: Роналду не сыграет против «Аркадага»
Главный тренер футбольного клуба «Аль-Наср» Жорже Жезуш объяснил, почему Криштиану Роналду не выйдет на поле в предстоящем матче. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. В среду клуб «Аль-Наср» из Саудовской Аравии проведет матч против команды «Аркадаг» в рамках Лиги чемпионов Азии.
Ожидалось, что португальский нападающий Криштиану Роналду сыграет в этом матче, однако он снова не будет в основном составе. По словам Жорже Жезуша, из-за плотного графика команда решила дать отдых Роналду и нескольким другим ключевым игрокам.
Он подчеркнул, что впереди у команды важный матч против «Аль-Фатех». Поэтому было правильным решением не выпускать некоторых футболистов на поле в этой игре.
Также тренер отметил, что такие перерывы для Роналду не новы. Ранее он иногда не участвовал в матчах, проходящих за пределами Саудовской Аравии.