Kataloniyaning "Barselona" klubi sobiq futbolchisi, hozirda esa sport direktori lavozimida faoliyat yuritayotgan Deku jamoaning yosh qanot hujumchisi Lamin Yamal haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Deku o‘z izohida Yamalning yoshiga nisbatan maydondagi o‘yin uslubi va harakatlari juda pishiq ekani, u yangi narsalarni tez o‘zlashtirishi bilan ajralib turishini qayd etdi.
Shuningdek, sport direktori Yamalning 18 yoshidayoq jamoaning mashg‘ulotlariga to‘liq berilishi, murabbiylar ko‘rsatmalarini aniq bajarishi va o‘z o‘yinini yuqori darajada namoyish etishi katta yutuq ekanini ta’kidladi. Joriy La Liga mavsumida Lamin Yamal 19 ta uchrashuvda ishtirok etib, 10 ta gol urdi va 8 ta golli uzatma amalga oshirdi.
Uning transfer qiymati esa 200 million yevro miqdorida baholanmoqda. Bu ko‘rsatkichlar yosh futbolchining kelajagi porloq ekanini anglatadi.

Deku: Ламин Ямал, хоть и молод, но зрелый игрок
Бывший футболист каталонского клуба "Барселона", а ныне спортивный директор Деку высказался о молодом вингере команды Ламине Ямале. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. В своем комментарии Деку отметил, что несмотря на юный возраст Ямала, его стиль игры и действия на поле очень зрелые, он выделяется тем, что быстро усваивает новое.
Также спортивный директор подчеркнул, что уже в 18 лет Ямал полностью отдаётся тренировкам команды, точно выполняет указания тренеров и демонстрирует высокий уровень своей игры, что является большим достижением. В текущем сезоне Ла Лиги Ламин Ямал принял участие в 19 матчах, забил 10 голов и сделал 8 результативных передач.
Его трансферная стоимость оценивается в 200 миллионов евро. Эти показатели свидетельствуют о светлом будущем молодого футболиста.