Naumov: Mourinyu uchun Saudiya ligasi qulay yo‘l
"Lokomotiv" klubining sobiq prezidenti Nikolay Naumov taniqli murabbiy Joze Mourinyuning kelgusi faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bu haqda "Yevro-Futbol.ru" nashriga bergan intervyusida so‘z yuritgan. Mazkur intervyu haqida euro-football.ru sayti xabar berdi.
Naumovning fikricha, Mourinyuning avvalgi yillarda ko‘zga tashlangan o‘ziga xos ta’siri bugungi kunda sezilarli darajada pasaygan. U portugaliyalik murabbiyning futbolning zamonaviy tendensiyalaridan biroz ortda qolganini ta’kidladi.
Endilikda Mourinyu o‘zining kutilmagan taktik yechimlari bilan emas, balki oddiyroq uslubi bilan esga olinmoqda. Naumov Joze Mourinyu uchun Saudiya Arabistoni ligasini eng qulay yo‘nalish sifatida ko‘rsatdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu ligada murabbiylar uchun yuqori maoshlar taklif qilinadi, shuningdek, bu yerda doimiy shov-shuv va e’tibor mavjud. Bundan tashqari, Saudiya ligasida tajribali va yoshi katta yulduz futbolchilar bilan ishlash imkoniyati ham bor.
Hozirda Mourinyu "Benfika" jamoasini boshqarib kelmoqda. Jamoa Chempionlar ligasi 1/16 finalida Madridning "Real" klubiga qarshi o‘yin o‘tkazadi.

Наумов: Саудовская лига — удобный путь для Моуринью
Бывший президент клуба "Локомотив" Николай Наумов высказал своё мнение о будущей карьере известного тренера Жозе Моуринью. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он рассказал об этом в интервью изданию "Евро-Футбол.ru". Об этом интервью сообщил сайт euro-football.ru.
По мнению Наумова, характерное влияние Моуринью, заметное в предыдущие годы, сегодня значительно снизилось. Он отметил, что португальский тренер несколько отстал от современных тенденций футбола.
Теперь Моуринью запоминается не своими неожиданными тактическими решениями, а более простым стилем. Наумов указал, что Саудовская лига является наиболее удобным направлением для Жозе Моуринью.
По его словам, в этой лиге тренерам предлагают высокие зарплаты, а также здесь постоянно присутствует шумиха и внимание. Кроме того, в Саудовской лиге есть возможность работать с опытными и возрастными звёздами футбола.
В настоящее время Моуринью возглавляет команду "Бенфика". Команда проведёт матч 1/16 финала Лиги чемпионов против мадридского "Реала".