Koul Palmerning xatosi
Mashhur futbol sharhlovchisi Aleksandr Elagin yaqinda bo‘lib o‘tgan "Chelsi" va "Lids" uchrashuvida yuz bergan bir epizod haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Mazkur holatda "Chelsi" yarim himoyachisi Koul Palmer bo‘sh darvozaga gol ura olmagan edi. Ushbu holat haqida euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv davomida Palmer atigi ikki metr masofadan aniq zarba bera olmadi va qo‘shib berilgan daqiqalarda jamoasiga g‘alaba keltirish imkoniyatini boy berdi. Natijada o‘yin 2:2 hisobidagi durang bilan yakunlandi.
Elaginning qayd etishicha, o‘sha vaziyatda ofsayd bo‘lgan-bo‘lmaganiga aniqlik kiritish qiyin edi. Hatto gol urilgan taqdirda ham, ehtimol, u bekor qilinishi mumkin edi.
Shunga qaramay, sharhlovchi Palmerning bu vaziyatda xato qilganini tan oldi va uni "asabiylashtiradigan lahza" deb atadi. Aleksandr Elagin, shuningdek, Koul Palmerning asta-sekin yaxshi sport formasiga qaytayotganini e’tirof etdi.
Uning fikricha, Palmer jamoaning muhim o‘yinchisi bo‘lib, nafaqat pas tarqata oladi, balki gol urish qobiliyatiga ham ega. Sharhlovchi bu fikrlarini "Komment.Shoy" kanalida bildirdi.
Statistik ma’lumotlarga ko‘ra, joriy mavsumda 23 yoshli Palmer barcha musobaqalarda jami 18 ta o‘yinda maydonga tushib, 9 ta gol urgan va 3 ta golli uzatma amalga oshirgan.

Ошибка Коул Палмера лишила "Челси" победы
Известный футбольный комментатор Александр Елагин недавно высказал своё мнение о эпизоде, произошедшем в матче между «Челси» и «Лидсом». Об этом сообщает Zamin.uz.
В этом эпизоде полузащитник «Челси» Коул Палмер не смог забить гол в пустые ворота. Об этом сообщает euro-football.ru.
В ходе матча Палмер с расстояния всего в два метра не смог нанести точный удар и в добавленное время упустил возможность принести своей команде победу. В итоге игра завершилась вничью со счётом 2:2.
По словам Елагина, было сложно определить, был ли офсайд в той ситуации или нет. Даже если бы гол был забит, возможно, его бы отменили.
Тем не менее, комментатор признал, что Палмер допустил ошибку в этой ситуации и назвал это «раздражающим моментом». Александр Елагин также отметил, что Коул Палмер постепенно возвращается в хорошую спортивную форму.
По его мнению, Палмер является важным игроком команды, который не только умеет раздавать передачи, но и обладает способностью забивать голы. Комментатор высказал это мнение на канале «Komment.Shoy».
Согласно статистическим данным, в этом сезоне 23-летний Палмер сыграл в общей сложности 18 матчей во всех соревнованиях, забил 9 голов и сделал 3 результативные передачи.