Luis Enrike: Zabarniyga moslashish uchun vaqt kerak
PSJ bosh murabbiyi Luis Enrike jamoa himoyachisi Ilya Zabarniy bilan bog‘liq vaziyat haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Unga ko‘ra, ukrainalik futbolchining Parij klubiga moslashish jarayoni biroz qiyin kechayotgani haqida ma’lumotlar mavjud. Eslatib o‘tamiz, Zabarniy yozda Angliyaning «Bornmut» klubidan PSJ safiga kelib qo‘shilgan edi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Luis Enrikening ta’kidlashicha, klub transfer qilinadigan futbolchilarni sinchkovlik bilan tanlaydi va har bir yangi o‘yinchiga moslashish uchun vaqt zarur.
Murabbiy yozda kelgan futbolchilar haqida xavotiri yo‘qligini qayd etdi. Shuningdek, u Fransiya kubogidan chiqib ketilgani sababli rotatsiya imkoniyatlari kamayganini, biroq futbolchilar har doim maydonga tushishga tayyor bo‘lishlari kerakligini qo‘shimcha qildi.
Enrike Zabarniy va hozircha kamroq o‘yin amaliyotiga ega bo‘lgan boshqa futbolchilar tez orada o‘z imkoniyatlarini olishlariga ishonch bildirdi. PSJ jamoasi 13 fevral, juma kuni Fransiya chempionati doirasida «Monako»ga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi.

Луис Энрике: Забарный нуждается во времени для адаптации
Главный тренер ПСЖ Луис Энрике высказался о ситуации, связанной с защитником команды Ильей Забарным. Об этом сообщает Zamin.uz.
По его словам, имеются сведения, что процесс адаптации украинского футболиста в парижском клубе проходит с некоторыми трудностями. Напомним, что Забарный летом перешёл в ПСЖ из английского клуба «Борнмут».
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Луиса Энрике, клуб тщательно выбирает футболистов для трансфера, и каждому новому игроку необходимо время для адаптации.
Тренер отметил, что не испытывает беспокойства за футболистов, пришедших летом. Также он добавил, что из-за вылета из Кубка Франции возможности для ротации сократились, однако игроки всегда должны быть готовы выйти на поле.
Энрике выразил уверенность, что Забарный и другие футболисты, пока имеющие меньше игровой практики, вскоре получат свои шансы. Команда ПСЖ 13 февраля, в пятницу, проведёт выездной матч против «Монако» в рамках чемпионата Франции.