Messi jarohati sabab Inter Mayami o‘yini qoldirildi
AQShning "Inter Mayami" futbol klubi o‘zining rasmiy sayti orqali Puerto-Rikoda "Independente" jamoasiga qarshi o‘tkazilishi rejalashtirilgan o‘rtoqlik uchrashuvi sanasi o‘zgarganini ma’lum qildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Klub bergan xabarga ko‘ra, mazkur uchrashuv 26-fevral kuniga ko‘chirildi. Bu qaror jamoa sardori Lionel Messining jarohati sabab qabul qilingan.
Ma’lum bo‘lishicha, 38 yoshli futbolchi so‘nggi o‘yindan keyin mushaklarida taranglik his qilgan. Shu sababli, belgilangan kunda o‘yinda qatnasha olmasligi ma’lum bo‘lgan.
Eng qiziq tomoni shundaki, Messi bu vaziyatni oddiy rasmiy bayonot bilan izohlab qo‘ya qolmadi. U Puerto-Rikodagi muxlislarga alohida murojaat qilib, ulardan uzr so‘radi va uchrashuvni o‘zi ham intiqlik bilan kutayotganini ta’kidladi.
Lionel Messi o‘z bayonotida: "Afsuski, so‘nggi o‘yinda mushaklarimda taranglikni his qildim. Lekin sizlar bilan uchrashuvni juda kutgan edik.
Klub bilan birga Puerto-Rikoga borib o‘ynashim uchun muqobil sanani topish ustida ishladik. Sizlarning hayajoningizni va bizning o‘yinimizni ko‘rish istagingizni tushunamiz.
Umid qilamanki, bu imkoniyat yaqin orada amalga oshadi", — deya o‘z fikrlarini bildirdi. Messining ushbu insoniy va samimiy murojaati ijtimoiy tarmoqlarda keng tarqaldi.
Ko‘plab muxlislar va sport jamoatchiligi futbolchining auditoriyaga bo‘lgan hurmati va odamiy munosabatini alohida e’tirof etmoqda. Umuman olganda, bu voqea nafaqat sananing o‘zgarishi, balki Puerto-Rikoda "Inter Mayami"ni ko‘rishni orzu qilgan muxlislar uchun ham kutilmagan tanaffus bo‘ldi.
Shunga qaramay, o‘yin bekor qilingani yo‘q, u faqat 26-fevralga qoldirildi. Endi asosiy maqsad — Messining o‘z vaqtida tiklanishi va muxlislar kutgan futbol uchrashuvi tezroq amalga oshishi.

Футбольный клуб "Интер Майами" из США сообщил на своем официальном сайте, что дата товарищеского матча с командой "Independente", запланированного в Пуэрто-Рико, была изменена. Об этом сообщает Zamin.uz.
По информации клуба, матч перенесен на 26 февраля. Это решение было принято из-за травмы капитана команды Лионеля Месси.
Как стало известно, 38-летний футболист после последней игры почувствовал напряжение в мышцах. По этой причине он не сможет принять участие в матче в назначенный день.
Самое интересное, что Месси не ограничился простым официальным заявлением по этому поводу. Он обратился к болельщикам в Пуэрто-Рико с отдельным посланием, извинился перед ними и подчеркнул, что сам с нетерпением ждет этой встречи.
В своем заявлении Лионель Месси сказал: "К сожалению, после последней игры я почувствовал напряжение в мышцах. Но мы очень ждали встречи с вами.
Мы вместе с клубом работаем над поиском альтернативной даты, чтобы я мог поехать в Пуэрто-Рико и сыграть. Мы понимаем ваше волнение и желание увидеть нашу игру.
Надеюсь, эта возможность появится в ближайшее время", — поделился своими мыслями футболист. Это человечное и искреннее обращение Месси широко распространилось в социальных сетях.
Многие болельщики и спортивное сообщество особо отмечают уважение футболиста к аудитории и его человеческое отношение. В целом, это событие стало не только изменением даты, но и неожиданной паузой для болельщиков, мечтающих увидеть "Интер Майами" в Пуэрто-Рико.
Тем не менее, матч не отменен, а лишь перенесен на 26 февраля. Теперь главная задача — своевременное восстановление Месси и скорейшее проведение футбольной встречи, которую ждут болельщики.