U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan birgalikda faoliyat olib boradi. Jamoa oldida qisqa vaqt ichida tarkibni kuchaytirish va natijalarni yaxshilash kabi muhim vazifalar turibdi.
Bu haqda "Euro-Football" veb-sayti xabar berdi. Marselo Delgado o‘zining futbolchilik faoliyatida ham muhim iz qoldirgan.
U 1995–2002 yillar davomida Argentina terma jamoasi safida 18 ta o‘yin o‘tkazgan va 1998 yilgi jahon chempionatida ishtirok etgan. Shuningdek, 2003 yilda Libertadores kubogida u "Santos" klubi hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birgalikda eng sermahsul to‘purar sifatida tan olingan.
Marselo Delgado endilikda yangi lavozimida jamoaning muvaffaqiyatlari uchun o‘z tajribasini ishga soladi va muxlislar kutgan natijalarni taqdim etishga harakat qiladi.

Официально объявлено о назначении Марсело Дельгадо на должность спортивного директора знаменитого аргентинского футбольного клуба «Бока Хуниорс». Об этом сообщает Zamin.uz.
Он будет работать совместно с президентом клуба Хуаном Рикельме. Перед командой стоят важные задачи — в кратчайшие сроки усилить состав и улучшить результаты.
Об этом сообщает веб-сайт «Euro-Football». Марсело Дельгадо также оставил значительный след в своей футбольной карьере.
В период с 1995 по 2002 год он провёл 18 матчей за сборную Аргентины и участвовал в чемпионате мира 1998 года. Кроме того, в 2003 году в Кубке Либертадорес он был признан одним из самых результативных бомбардиров вместе с нападающим клуба «Сантос» Рикардо Оливейрой.
Теперь Марсело Дельгадо на новой должности приложит свой опыт для успехов команды и постарается предоставить болельщикам ожидаемые результаты.