Gudelj: "Sevilya" natijalariga hakamlar ham ta’sir qilmoqda
"Sevilya" futbol klubi sardori Nemanya Gudelj jamoaning joriy mavsumdagi muvaffaqiyatsiz natijalarida hakamlik qarorlari ham muhim rol o‘ynaganini ta’kidladi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U hakamlardan "Sevilya"ga nisbatan hurmat va adolatli yondashuvni oshirishni so‘radi. Bu haqda *euro-football.ru* xabar berdi.
Gudeljning so‘zlariga ko‘ra, u barcha aybni faqat hakamlarga yuklamoqchi emas, ammo mavsum davomida jamoa zarariga ko‘plab bahsli vaziyatlar yuzaga kelgan. U hakamlik qarorlarida ko‘proq e’tibor va xolislik bo‘lishi lozimligini qayd etdi.
Bu fikrlar *derbyderbyderby.it* nashri tomonidan keltirilgan. Ma’lumot uchun, hozirda "Sevilya" Ispaniya La Ligasida 13-o‘rinda bormoqda.
Jamoa bu mavsumda barqaror natijalar ko‘rsata olmayapti va bu holat muxlislar orasida ham muhokamalarga sabab bo‘lmoqda. Gudeljning bayonoti ushbu vaziyatga oydinlik kiritishga qaratilgan bo‘lib, u futbol maydonida adolat tamoyillariga rioya etilishini istashini ochiq aytdi.

Капитан футбольного клуба "Севилья" Неманья Гудель подчеркнул, что решения судей сыграли важную роль в неудачных результатах команды в текущем сезоне. Об этом сообщает Zamin.uz.
Он попросил судей повысить уважение и справедливое отношение к "Севилье". Об этом сообщает *euro-football.ru*.
По словам Гуделя, он не хочет возлагать всю вину только на судей, однако в течение сезона было много спорных ситуаций, которые повредили команде. Он отметил, что в судейских решениях должно быть больше внимания и объективности.
Эти мысли были приведены изданием *derbyderbyderby.it*. Для справки, в настоящее время "Севилья" занимает 13-е место в испанской Ла Лиге.
Команда в этом сезоне не показывает стабильных результатов, и это вызывает обсуждения среди болельщиков. Заявление Гуделя направлено на прояснение этой ситуации, он открыто выразил желание, чтобы на футбольном поле соблюдались принципы справедливости.