Anxel di Mariya Argentinaga qaytgach, dastlabki o‘yinlarda yaxshi o‘yin ko‘rsatdi va muxlislarning e’tiborini tortdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ammo keyinchalik uning atrofida turli bahs-munozaralar paydo bo‘ldi. Bu holat asosan muxlislar va raqib jamoa vakillarining noroziligiga sabab bo‘ldi.
Mazkur vaziyat haqida euro-football.ru xabar berdi. Argentina chempionati forumlarida «Rosario Sentral» jamoasi safida o‘ynayotgan, ilgari «Manchester Yunayted» va «Real Madrid» klublarida faoliyat olib borgan di Mariya haqida tanqidiy fikrlar bildirilmoqda.
Ayrim futbol ixlosmandlari uning o‘yinda tez-tez yiqilib, jarima zarbasi yoki penalti olishga urinayotganini ta’kidlamoqda. Ba’zi muxlislar esa hakamlarning unga loqayd munosabatda ekanligini tanqid qilmoqda.
Shu bilan birga, di Mariyaning maydondagi bunday hatti-harakatlari ko‘plab futbol ishqibozlarining sabrini tugatayotgani haqida ham fikrlar bildirilmoqda. Ushbu tanqidlar futbolchining maydondagi xatti-harakatlariga bo‘lgan qiziqishni yanada oshirgan.
Shu bilan birga, bu vaziyat uning kelgusi o‘yinlariga qanday ta’sir ko‘rsatishi haqida ko‘plab savollarni keltirib chiqarmoqda.

Ди Мария в центре внимания несмотря на критику
Анхель ди Мария после возвращения в Аргентину показал хорошую игру в первых матчах и привлёк внимание болельщиков. Об этом сообщает Zamin.uz.
Однако позже вокруг него возникли различные споры. Эта ситуация в основном вызвала недовольство болельщиков и представителей соперничающих команд.
Об этой ситуации сообщает euro-football.ru. На форумах чемпионата Аргентины высказываются критические мнения о ди Марии, который играет за команду «Росарио Сентраль» и ранее выступал за клубы «Манчестер Юнайтед» и «Реал Мадрид».
Некоторые футбольные фанаты отмечают, что он часто падает на поле, пытаясь заработать штрафной или пенальти. Некоторые болельщики критикуют судей за равнодушное отношение к нему.
Вместе с тем, такие действия ди Марии на поле вызывают раздражение у многих футбольных поклонников. Эта критика ещё больше усилила интерес к поведению футболиста на поле.