Endilikda bu vazifani Marselo Delgado bajaradi. U klub prezidenti Xuan Rikelme bilan yaqindan hamkorlikda ishlashi rejalashtirilgan.
Eslatib o‘tamiz, Rikelme o‘z vaqtida “Barselona” safida ham to‘p surgan. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Klub tarkibini tez orada kuchaytirish zarurati sezilmoqda. Shu sababdan, Delgado va Rikelme tandemi aynan ushbu yo‘nalishda faoliyat olib borishi kutilmoqda.
Delgado futbolchilik davrida ham tanilgan shaxs bo‘lib, u 1995–2002 yillar mobaynida Argentina terma jamoasi safida 18 ta o‘yin o‘tkazgan. Shuningdek, u 1998 yilgi Jahon chempionatida ham qatnashgan.
Marselo Delgado 2003 yilda Libertadores kubogining eng yaxshi to‘purari sifatida e’tirof etilgan. Bu yutuqqa u Braziliyaning “Santos” klubi hujumchisi Rikardo Oliveyra bilan birgalikda erishgan.
Shu tariqa, Delgado futbol tarixida o‘ziga xos iz qoldirgan va endi o‘z tajribasi bilan “Boka Xuniors”ning muvaffaqiyatlariga hissa qo‘shishi kutilmoqda.

В известном аргентинском футбольном клубе «Бока Хуниорс» назначен новый спортивный директор. Об этом сообщает Zamin.uz.
Теперь эту должность будет занимать Марсело Дельгадо. Планируется, что он будет тесно сотрудничать с президентом клуба Хуаном Рикельме.
Напомним, что Рикельме в своё время также выступал за «Барселону». Об этом сообщает euro-football.ru.
В клубе ощущается необходимость в скором усилении состава. По этой причине ожидается, что тандем Дельгадо и Рикельме будет работать именно в этом направлении.
Дельгадо был известной личностью и в период своей футбольной карьеры, он провёл 18 матчей за сборную Аргентины в период с 1995 по 2002 годы. Также он принимал участие в чемпионате мира 1998 года.
В 2003 году Марсело Дельгадо был признан лучшим бомбардиром Кубка Либертадорес. Это достижение он разделил с нападающим бразильского клуба «Сантос» Рикардо Оливейрой.
Таким образом, Дельгадо оставил заметный след в истории футбола и теперь ожидается, что он внесёт свой вклад в успехи «Бока Хуниорс» благодаря своему опыту.