Myunxenning “Bavariya” klubi va avstriyalik futbolchi Konrad Laymer o‘rtasida yangi shartnoma bo‘yicha muzokaralar davom etmoqda. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Ayni paytda tomonlar kelishuvga erishmagan. Laymerning amaldagi shartnomasi 2027 yilning o‘rtalarigacha amal qiladi, klub esa uni uzaytirishni rejalashtirmoqda.
Biroq muzokaralar jarayonida ayrim qiyinchiliklar yuzaga kelgan. Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda.
Bild nashrining ma'lumotiga ko‘ra, Laymer yiliga 15 million yevro miqdorida maosh talab qilmoqda. Bu summaga bonuslar ham kiritilgan.
“Bavariya” esa futbolchiga bundan pastroq miqdordagi maosh taklif qilgan. Hozirda 28 yoshli yarim himoyachi yiliga taxminan 8–9 million yevro daromad olmoqda.
Konrad Laymer o‘zining jamoadagi o‘rni va so‘nggi o‘yinlardagi hissasini inobatga olib, maoshini oshirishga haqli deb hisoblamoqda. U 2023 yildan beri “Bavariya” safida to‘p surmoqda va yarim himoyachi sifatida muvaffaqiyatli o‘yin ko‘rsatmoqda.
Shuningdek, u ba'zan o‘ng qanot himoyachisi sifatida ham maydonga tushmoqda. Tomonlar kelishuvga erishishi uchun muzokaralar davom etmoqda.

Разногласия по зарплате между Лаймером и «Баварией»
В Мюнхенском клубе «Бавария» продолжаются переговоры о новом контракте с австрийским футболистом Конрадом Лаймером. Об этом сообщает Zamin.uz.
В настоящее время стороны не достигли соглашения. Действующий контракт Лаймера действует до середины 2027 года, клуб планирует его продлить.
Однако в процессе переговоров возникли некоторые трудности. Об этом сообщает euro-football.ru.
По данным издания Bild, Лаймер требует зарплату в размере 15 миллионов евро в год. В эту сумму включены бонусы.
«Бавария» же предложила футболисту зарплату ниже этой суммы. В настоящее время 28-летний полузащитник зарабатывает примерно 8–9 миллионов евро в год.
Конрад Лаймер считает, что с учётом его роли в команде и вклада в последних матчах он заслуживает повышения зарплаты. Он выступает за «Баварию» с 2023 года и показывает успешную игру в роли полузащитника.
Кроме того, он иногда выходит на поле в качестве правого защитника. Переговоры продолжаются, чтобы стороны смогли достичь соглашения.