Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda. Ar-Riyod klubi OFK Chempionlar ligasi doirasida chorshanba kuni "Arkadag" jamoasiga qarshi o‘yin o‘tkazishi rejalashtirilgan.
Ammo portugaliyalik hujumchi bu safar ham tarkibdan chetda qoladi. Bungacha uning jamoaga qaytishi kutilayotgan edi.
Murabbiy Jorje Jezushning ma’lum qilishicha, jamoaning zich o‘yin taqvimi sababli Ronaldu va asosiy tarkibdagi bir nechta futbolchiga dam berish to‘g‘risida qaror qabul qilingan. U "Al-Fateh" jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadigan muhim uchrashuv oldidan futbolchilarni ortiqcha charchatmaslik kerakligini ta’kidladi.
Shuningdek, Jezush bu holat yangilik emasligini qo‘shimcha qilib, Ronaldu Saudiya Arabistonidan tashqarida bo‘lib o‘tadigan o‘yinlarda ilgari ham ishtirok etmagan holatlar bo‘lganini eslatib o‘tdi. Saudiya professional ligasi doirasidagi "Al-Fateh" va "Al-Nasr" o‘yini 14-fevral, shanba kuni bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Главный тренер команды «Аль-Наср» Жорже Жезуш объяснил причину, по которой Криштиану Роналду не выйдет на поле в следующем матче. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Клуб из Эр-Рияда планирует провести матч в рамках Лиги чемпионов АФК в среду против команды «Аркадаг».
Однако португальский нападающий и на этот раз останется вне состава. Ранее ожидалось, что он вернется в команду.
По словам тренера Жорже Жезуша, из-за плотного игрового графика команды было принято решение дать отдых Роналду и нескольким основным игрокам. Он подчеркнул, что перед важным матчем против «Аль-Фатех» не стоит чрезмерно утомлять футболистов.
Кроме того, Жезуш добавил, что эта ситуация не является новостью, напомнив, что Роналду ранее не участвовал в матчах, проходивших за пределами Саудовской Аравии. Матч между «Аль-Фатех» и «Аль-Наср» в рамках Саудовской профессиональной лиги запланирован на субботу, 14 февраля.