Naumov: Mourinyoning davri o‘tdi, Saudiya mos keladi
"Lokomotiv" futbol klubining sobiq prezidenti Nikolay Naumov taniqli murabbiy Joze Mourinyoning kelajagi haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar bermoqda. Naumovning ta’kidlashicha, Mourinyoning eng muvaffaqiyatli davrlari allaqachon o‘tib ketgan, va bugungi kunda u zamonaviy futbol talablariga to‘liq moslasha olmayapti.
Naumov intervyusida Mourinyo avvallari o‘zining noodatiy qarorlari va kutilmagan taktik yondashuvlari bilan ajralib turganini aytib o‘tdi. Ammo hozirgi paytda u oddiyroq va kutilgan harakatlar qilayotgan murabbiy sifatida ko‘rinmoqda.
Naumovning fikriga ko‘ra, Mourinyoga faoliyatini qayta tiklash va yangi kuch bilan ishlash uchun tanaffus zarur bo‘lishi mumkin. Shuningdek, Naumov Mourinyoga Saudiya Arabistoni chempionati eng mos kelishini ta’kidladi.
U yerda murabbiy yuqori maosh olish imkoniyatiga ega bo‘lishi, shuningdek, katta tajribaga ega bo‘lgan futbolchilar bilan ishlash imkoniyatini topishi mumkin. Saudiya ligasidagi shov-shuvlar va diqqat markazida bo‘lish ehtimoli ham Mourinyo uchun qiziqarli bo‘lishi mumkinligini qo‘shimcha qildi.
Ayni paytda Mourinyo boshqaruvidagi "Benfika" Chempionlar ligasi doirasida Madridning "Real" klubiga qarshi o‘yin o‘tkazishga tayyorgarlik ko‘rmoqda. Ushbu uchrashuv 17-fevral kuni Portugaliyada bo‘lib o‘tadi.

Наумов: Эпоха Моуринью прошла, Саудовская Аравия подходит
Бывший президент футбольного клуба "Локомотив" Николай Наумов высказал своё мнение о будущем известного тренера Жозе Моуринью. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. По словам Наумова, самые успешные периоды Моуринью уже прошли, и сегодня он не может полностью соответствовать требованиям современного футбола.
В интервью Наумов отметил, что раньше Моуринью выделялся своими необычными решениями и неожиданными тактическими подходами. Однако сейчас он выглядит как тренер, который действует более просто и предсказуемо.
По мнению Наумова, Моуринью может понадобиться перерыв для восстановления деятельности и работы с новыми силами. Также Наумов подчеркнул, что чемпионат Саудовской Аравии наиболее подходит Моуринью.
Там тренер сможет получить высокую зарплату, а также возможность работать с футболистами с большим опытом. Возможность оказаться в центре внимания и шумихи в саудовской лиге также может быть интересна Моуринью, добавил он.
В настоящее время "Бенфика" под руководством Моуринью готовится к матчу Лиги чемпионов против мадридского "Реала". Эта встреча состоится 17 февраля в Португалии.