"Al-Hilol" klubining italiyalik bosh murabbiyi Nunesni chempionat uchun belgilangan ro‘yxatdan chiqarib, uning o‘rniga jamoaga yangi kelgan Karim Benzemani kiritdi. Shu bilan birga, Nunes Osiyo Chempionlar Ligasi uchrashuvlari uchun qaydnoma ro‘yxatida qoldirildi.
Bu haqda euro-football.ru sayti xabar bermoqda. Ma’lumot uchun, Darvin Nunes avvalroq Ispaniyaning "Almeriya", Portugaliyaning "Benfika" va Angliyaning "Liverpul" klublarida faoliyat olib borgan.
U 2019 yildan boshlab Urugvay milliy terma jamoasiga chaqirila boshlagan va shu vaqtga qadar jamoa safida 13 ta gol urishga muvaffaq bo‘lgan. Shuningdek, u 2022 yilda Qatarda o‘tkazilgan jahon chempionatida ham ishtirok etgan.

Дарвин Нунес пропустил чемпионат Саудовской Аравии
Уругвайский нападающий Дарвин Нунес не будет выходить на поле в чемпионате Саудовской Аравии до конца сезона. Об этом сообщает Zamin.uz.
Итальянский главный тренер клуба "Аль-Хилол" исключил Нунеса из списка, заявленного на чемпионат, и вместо него включил в команду новоприбывшего Карима Бензема. При этом Нунес остался в заявке на матчи Лиги чемпионов Азии.
Об этом сообщает сайт euro-football.ru. Для справки, Дарвин Нунес ранее выступал за испанскую "Альмерию", португальскую "Бенфику" и английский "Ливерпуль".
С 2019 года он начал вызываться в национальную сборную Уругвая и до сих пор забил за команду 13 голов. Также он принимал участие в чемпионате мира 2022 года, который проходил в Катаре.