Angliya milliy terma jamoasi bosh murabbiyi Tomas Tuxel bilan shartnoma uzaytirildi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Yangi kelishuvga ko‘ra, nemis mutaxassisi 2028 yilgacha jamoani boshqarishda davom etadi. Bu haqda euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lum qilinishicha, Tomas Tuxel 2021 yilda "Chelsi" klubini boshqargan davrida Yevropa chempionati o‘yinlari "Uembli" stadionida o‘tganini eslab o‘tgan. Unga ko‘ra, o‘sha paytdagi stadiondagi muhit va butun mamlakatning futbolga bo‘lgan qiziqishi unga katta taassurot qoldirgan.
Murabbiy o‘sha vaqtda vakiliga qo‘ng‘iroq qilib, birinchi navbatda "Chelsi" bilan barcha sovrinlarni qo‘lga kiritishni, keyinchalik esa Angliya milliy jamoasini boshqarishni o‘z orzusi sifatida aytganini ma’lum qilgan. Eslatib o‘tamiz, Tomas Tuxel "Chelsi"ni 2021 yil yanvaridan 2022 yil sentyabrigacha boshqargan.

Тухель будет руководить сборной Англии до 2028 года
Согласно новому соглашению, немецкий специалист продолжит руководить командой до 2028 года. Об этом сообщает euro-football.ru.
Сообщается, что Томас Тухель вспомнил, что во время работы в клубе «Челси» в 2021 году матчи чемпионата Европы проходили на стадионе «Уэмбли». По его словам, атмосфера на стадионе и интерес всей страны к футболу произвели на него большое впечатление.
Тренер рассказал, что тогда позвонил своему агенту и сказал, что его мечта — сначала выиграть все трофеи с «Челси», а затем возглавить сборную Англии. Напомним, что Томас Тухель руководил «Челси» с января 2021 года по сентябрь 2022 года.