"Al-Nasr" jamoasi bosh murabbiyi Jorje Jezush Krishtianu Ronaldu kelgusi o‘yinda qatnashmaslik sabablarini tushuntirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
Bu haqda euro-football.ru xabar berdi. Ar-Riyod klubi chorshanba kuni OFK Chempionlar ligasi doirasida "Arkadag" jamoasiga qarshi maydonga tushadi.
Portugaliyalik hujumchining yaqin orada o‘yinlarga qaytishi kutilayotgan bo‘lsa-da, bu safar ham uning nomi qaydnomaga kiritilmadi. Murabbiy Jezushning so‘zlariga ko‘ra, tig‘iz o‘yin jadvali tufayli Ronaldu va asosiy tarkibning bir nechta futbolchilariga dam berish qarori qabul qilingan.
U bu qarorni jamoaning keyingi "Al-Fateh"ga qarshi muhim bahsga yaxshiroq tayyorlanishi uchun qabul qilganini ta’kidladi. Shuningdek, Jezush Krishtianu Ronalduning Saudiya Arabistonidan tashqarida o‘tadigan ba’zi uchrashuvlarni o‘tkazib yuborishi yangilik emasligini bildirdi.
U bu holat ilgari ham bir necha bor kuzatilganini eslatib o‘tdi. Saudiya chempionati doirasidagi "Al-Fateh" va "Al-Nasr" uchrashuvi 14-fevral, shanba kuni bo‘lib o‘tadi.

Роналду не выйдет на поле в матче с 'Аркадаг'
Главный тренер команды "Аль-Наср" Жорже Жезуш объяснил причины отсутствия Криштиану Роналду в предстоящем матче. Об этом сообщает Zamin.uz.
Об этом сообщает euro-football.ru. Клуб из Эр-Рияда в среду сыграет в рамках Лиги чемпионов АФК против команды "Аркадаг".
Хотя ожидается, что португальский нападающий скоро вернется к играм, на этот раз его имя не было включено в заявку. По словам тренера Жезуша, из-за плотного графика игр было принято решение дать отдых Роналду и нескольким игрокам основного состава.
Он подчеркнул, что это решение было принято для лучшей подготовки команды к важному матчу против "Аль-Фатех". Также Жорже Жезуш отметил, что пропуск некоторых матчей Криштиану Роналду за пределами Саудовской Аравии — не новость.
Он напомнил, что такая ситуация уже наблюдалась несколько раз ранее. Матч чемпионата Саудовской Аравии между "Аль-Фатех" и "Аль-Наср" состоится в субботу, 14 февраля.