"Lokomotiv" klubining sobiq prezidenti Nikolay Naumov portugaliyalik tajribali murabbiy Joze Mourinyuning kelajakdagi faoliyati haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi.
U bu borada "Yevro-Futbol.Ru"ga bergan intervyusida o‘z qarashlarini bayon qilgan. Ushbu ma’lumotni euro-football.ru sayti e’lon qildi.
Naumovning fikricha, Mourinyuning faoliyatidagi eng yuqori cho‘qqi davri o‘tib ketgan. Unga ko‘ra, Mourinyuga futbolning zamonaviy tendensiyalariga moslashish uchun ma’lum bir tanaffus zarur.
Ekspert shuningdek, Mourinyu avvalgi yillarda noodatiy qarorlari va o‘ziga xos uslubi bilan ajralib turgan bo‘lsa-da, hozirgi kunda bu jihatlar biroz so‘nib qolganini ta’kidladi. Naumovning fikriga ko‘ra, Joze Mourinyu uchun Saudiya Arabistoni chempionatida ishlash yaxshi imkoniyat bo‘lishi mumkin.
Chunki u yerda murabbiylar uchun yuqori maoshlar taqdim etiladi, futbol olamida katta shov-shuvlar kuzatiladi va yoshi kattaroq yulduz futbolchilar bilan ishlash imkoniyati mavjud. Naumov aynan shunday muhit Mourinyuga mos kelishini qayd etdi.
Shu bilan birga, Mourinyuning hozirgi jamoasi "Benfika" Chempionlar ligasining 1/16 finalida Madridning "Real" klubiga qarshi bahs olib boradi. Mazkur uchrashuv 17-fevral kuni Portugaliyada bo‘lib o‘tishi rejalashtirilgan.

Наумов: Моуринью может работать в Саудовской лиге
Бывший президент клуба "Локомотив" Николай Наумов высказал своё мнение о будущем тренерском пути португальского опытного специалиста Жозе Моуринью. Об этом сообщает Zamin.uz.
В интервью для "Евро-Футбол.Ру" он поделился своими взглядами на этот счёт. Данная информация была опубликована на сайте euro-football.ru.
По мнению Наумова, пик карьеры Моуринью уже позади. Он считает, что Моуринью необходим определённый перерыв, чтобы адаптироваться к современным тенденциям футбола.
Эксперт также отметил, что хотя в прошлые годы Моуринью выделялся нестандартными решениями и уникальным стилем, в настоящее время эти качества несколько угасли. По мнению Наумова, работа в чемпионате Саудовской Аравии может стать хорошей возможностью для Жозе Моуринью.
Потому что там тренерам предлагают высокие зарплаты, наблюдается большой резонанс в футбольном мире и есть возможность работать с более возрастными звёздными футболистами. Наумов подчеркнул, что именно такая среда подходит Моуринью.
В то же время нынешняя команда Моуринью "Бенфика" сыграет в 1/16 финала Лиги чемпионов против мадридского "Реала". Эта встреча запланирована на 17 февраля в Португалии.